< sekcia Šport

Volejbalistky UKF Nitra v extralige vybojovali bronz

Ilustračná snímka. Foto: TASR Erika Ďurčová

Nitra obsadila v najvyššej súťaži bronzovú priečku opäť po troch rokoch.

Bratislava 14. apríla (TASR) - Volejbalistky Volley project UKF Nitra získali druhýkrát v klubovej histórii bronzové medaily v extralige. V skrátenej sérii o 3. miesto triumfovali nad VK Nové Mesto nad Váhom 2:1, keď ich súper pre výskyt koronavírusu v družstve nenastúpil na stredajší štvrtý duel. Súťažná komisia SVF preto rozhodla o ukončení série.

Nitra obsadila v najvyššej súťaži bronzovú priečku opäť po troch rokoch. "Medailu si veľmi vážime. Urobili sme veľa práce, aby sme ju získali, sezónu tak môžeme hodnotiť ako úspešnú. Vybojovali sme si ju dvoma víťazstvami na ihrisku, aj dnes sme boli pripravení hrať, takéto veci sa však nedajú ovplyvniť. V tomto zložení, len s kozmetickými úpravami, by sme chceli pokračovať aj v ďalšej sezóne," povedal pre portál svf.sk tréner UKF František Bočkay.

Novomešťanky si po tohtosezónnom historickom zisku striebra v Slovenskom pohári musia na premiérovú extraligovú medailu ešte počkať, obsadili 4. priečku. "V danej situácii sme zvolili najbezpečnejšie riešenie, nechceli sme ohroziť ďalších účastníkov stretnutia," uviedol klub vo vyhlásení.