Quantcast
< sekcia Šport

Volko vyhral I. rozbeh na 100 m a mieri do semifinále

Na snímke šprintéri zľava Estónec Karl Erik Nazarov, Slovák Ján Volko a Poliak Przemyslaw Slowikowski počas prvého rozbehu šprintu mužov na 100 m trati na atletických ME v Mníchove 15. augusta 2022. Foto: TASR/AP

Na preteky som sa tešil, no nervozita ma trochu zväzovala. Dopadlo to dobre, som vďačný, povedal pre Českú televíziu Volko, ktorého čaká semifinále v utorok po 20.05 h.

Mníchov 15. augusta (TASR) - Slovenský šprintér Ján Volko postúpil do semifinále stovky na atletických ME v Mníchove. V úvodnom rozbehu zvíťazil v tohtosezónnom maxime 10,22 s. Volko potvrdil, že zo šestice štartujúcich mal na konte najlepší tohtoročný čas.

"Bol to dobrý beh aj vzhľadom na čas. Splnil som cieľ a teraz je už iba na mne, čo ďalej. Verím, že tam sú ešte nejaké rezervy. Významné preteky som bežal po dlhšej dobe. Na preteky som sa tešil, no nervozita ma trochu zväzovala. Dopadlo to dobre, som vďačný," povedal pre Českú televíziu Volko, ktorého čaká semifinále v utorok po 20.05 h.ME v Mníchove - výsledky:

Muži

100 m - I. rozbeh: 1. Ján VOLKO (SR) 10,22 s