Volkovi ušlo finále na 200 m o stotinu sekundy

Na snímke šprintéri zľava Estónec Karl Erik Nazarov, Slovák Ján Volko a Poliak Przemyslaw Slowikowski počas prvého rozbehu šprintu mužov na 100 m trati na atletických ME v Mníchove 15. augusta 2022. Foto: TASR/AP

O finále ho obral jeho priamy súper v behu Španiel Pol Retamal, ktorý dobehol tretí za 20,38.

Mníchov 18. augusta (TASR) - Slovenský šprintér Ján Volko prišiel na atletických ME v Mníchove o finále na trati 200 m o jednu stotinu sekundy. V treťom semifinále obsadil 4. miesto výkonom sezóny 20,39 s.

O finále ho obral jeho priamy súper v behu Španiel Pol Retamal, ktorý dobehol tretí za 20,38. Volko si tak z Mníchova po prvej priečke pod stupňom víťazov na stovke odnáša aj prvé nepostupové miesto z dvojstovky.

"Po všetkých problémoch a zraneniach sa mi formu podarilo naladiť dobre. Bežalo sa mi super. Dosiahol som na sezónne maximum a pre to som si sem prišiel. Trochu mrzí, že mi postup unikol takýmto spôsobom, ale malo to tak byť. Mal som bežať rýchlejšie," zhodnotil svoje vystúpenie Volko pre ČT.