< sekcia Šport

Všetky slovenské basketbalové kluby mali negatívne testy

Ilustračné foto. Foto: TASR/Michal Svítok

Veľmi nás teší výsledok, vďaka ktorému sa môžu uskutočniť v pôvodnom termíne všetky zápasy 6. kola, povedal riaditeľ SBL Peter Mičuda.

Bratislava 17. októbra (SBL) - Slovenská basketbalová liga (SBL) má za sebou prvé celoplošné testovanie na prítomnosť koronavírusu. Všetkých šesť klubov, ktoré sa majú zapojiť do 6. kola základnej časti, hlási negatívne výsledky a tak sa môžu odohrať stretnutia v pôvodnom termíne.

Manuál pre kolektívne športy, ktoré majú výnimku zo zákazu hromadných podujatí v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR, vyšiel až vo štvrtok večer, takže kluby boli v časovej tiesni. Väčšina z nich otestovala hráčov a členov realizačných tímov pomocou tzv. antigénových testov už v piatok. V sobotu ráno si touto procedúrou prešli aj Spišskí Rytieri.

"Sme radi, že aj napriek časovej tiesni sa podarilo klubom zabezpečiť samotné testovanie. Veľmi nás teší výsledok, vďaka ktorému sa môžu uskutočniť v pôvodnom termíne všetky zápasy 6. kola. Kluby dlhodobo zodpovedne plnia platné nariadenia a opatrenia. Veríme, že tento stav bude s Manuálom pre kolektívne športy čo najdlhšie pokračovať," citoval portál basketliga.sk riaditeľa SBL Petra Mičudu.