Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

Washington a Minnesota si zabezpečili účasť v play off NHL

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

St. Louis Blues triumfovali na ľade Nashvillu 8:3 a natiahli víťaznú sériu na deväť zápasov

New York 18. apríla (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym a Minnesoty Wild si zabezpečili účasť v play off NHL. Washingtonu pomohla k zisku poslednej ôsmej postupovej miestenky vo Východnej konferencii prehra New Yorku Islanders v Toronte 2:4. Zdeno Chára odohral za "ostrovanov" 17:31 min a na konto si pripísal mínusový bod.

Toronto potiahol za triumfom William Nylander, autor gólu a asistencie. Mužstvu chýbal najlepší strelec súťaže Auston Matthews, ktorý pauzoval pre ľahšie zranenie a jeho zdravotný stav budú posudzovať každý deň. "Nechcem sa nikoho dotknúť, ale nie každý hráč v našom tíme robí veci na takej úrovni ako Auston. Neviem, či ho vieme nahradiť. Ale dnes sme zabojovali a dokázali triumfovať aj bez neho," povedal pre nhl.com brankár Jack Campbell, ktorý mal 27 úspešných zákrokov.

Minnesota si definitívne zaistila účasť vo vyraďovačke vďaka víťazstvu nad San Jose 5:4 po predĺžení. "Vždy je pekné dostať sa do play off. Je to najťažšia liga na svete a chcete byť vo vyraďovačke každý rok. Bol to náš cieľ a ten sme splnili," povedal útočník Wild Kevin Fiala.

St. Louis Blues triumfovali na ľade Nashvillu 8:3 a natiahli víťaznú sériu na deväť zápasov. Jordan Kyrou a Brayden Schenn skórovali dvakrát, Calle Rosen okrem dvoch gólov pridal aj asistenciu, brankár Jordan Binnington mal 33 úspešných zákrokov. Hostia vyhrali druhú tretinu v pomere 7:1, čo je klubový rekord. Predtým sa im podarilo skórovať počas jednej tretiny šesťkrát v troch prípadoch. Dvakrát v sezóne 1984-1985 a raz v ročníku 1990-1991. "V druhej tretine sa nám odrážali puky, hrali sme tak, ako sme mali," povedal Kyrou.

Hráči Floridy Panthers zvíťazili na ľade Detroitu Red Wings vysoko 6:1. Pre "panterov" to bolo 10. víťazstvo v sérii. "Ani som si neuvedomil, že sme sa dostali na toto číslo. Ale viem, že sa mi páčilo, ako sme hrali v uplynulých troch, či štyroch zápasoch," povedal tréner Floridy Andrew Brunette.

John Gibson pomohol Anaheimu k domácemu triumfu 6:4 nad Columbusom. Troy Terry zaznamenal dva góly a asistenciu, Derek Grant gól a dve asistencie a Trevor Zegras, Cam Fowler, a Gerry Mayhew si pripísali gól a asistenciu.

Buffalo uspelo na ľade Philadelphie 5:3, Victor Olofsson a Tage Thompson prispeli k víťazstvu dvoma gólmi. "Naša hra sa mi páčila. Mali sme malú krízu, pomohol nám počas nej brankár Tokarski, potom sme opäť hrali dobre," uviedol tréner "šablí" Don Granato.

NHL - sumáre:

Detroit Red Wings – Florida Panthers 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

53. Suter (Vrána, Zadina) – 26. Duclair (Barkov, Montour), 27. Reinhart (Marchment, Lindbohm), 35. Lundell (Reinhart), 35. Mamin (Luostarinen, Hörnqvist), 46. Lundell (Barkov), 54. Forsling (Giroux, Montour). Brankári: Nedeljkovic - Knight, strely na bránku: 34:39, 14.566 divákov.

Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

2. Hayes (Cates, Provorov), 22. Cates (Konecny, Hayes), 55. MacEwen (Lindblom, Sanheim) – 9. Olofsson (Dahlin, Krebs), 18. Bjork (Dahlin), 30. Olofsson (Cozens, Krebs), 35. Thompson (Skinner), 60. Thompson (Skinner, Samuelsson). Brankári: Sandström - Tokarski, strely na bránku: 35:40, 14.377 divákov.

Nashville Predators – St. Louis Blues 3:8 (1:1, 1:7, 1:0)

Góly: 5. Cousins (Borowiecki, Kunin), 39. Kunin (Cousins, Ekholm), 53. Fabbro (Forsberg, Duchene) – 18. Schenn (O'Reilly, Perron), 22. Tarasenko (O'Reilly, Parayko), 25. Rosén (Thomas, Tarasenko), 30. Kyrou (Bučnevič, Parayko), 33. Rosén (Tarasenko, Faulk), 33. Walker (Brown, Joshua), 37. Schenn (Barbašev, Rosén), 40. Kyrou (Barbašev). Brankári: Saros (30. Rittich) - Binnington, strely na bránku: 36:33, 17.277 divákov.

Minnesota Wild – San Jose Sharks 5:4 pp (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

7. Kulikov (Fiala, Boldy), 8. Spurgeon (Foligno), 27. Boldy (Fiala, Gaudreau), 49. Fiala (Benn, Gaudreau), 62. Spurgeon (Fiala, Gaudreau) – 10. Balcers (Gregor), 22. Nieto (Bonino, Burns), 32. Gregor (Burns, Balcers), 42. Bonino (Hertl, Meloche). Brankári: Fleury - Reimer, strely na bránku: 28:30, 19.029 divákov.

Toronto Maple Leafs – New York Islanders 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

18. Marner (Giordano, Bunting), 31. Engvall (Kerfoot, Holl), 34. Nylander (Tavares, Bunting), 60. Kämpf (Nylander) – 15. Beauvillier (Palmieri, Pulock), 21. Bailey. Brankári: Campbell - Sorokin, strely na bránku: 37:29, 17.464 divákov.

Anaheim Ducks – Columbus Blue Jackets 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)

4. Terry (Getzlaf), 6. Terry (Shattenkirk, Fowler), 8. Mayhew (Zegras, Grant), 42. Zegras (Grant, Mayhew), 44. Fowler (Terry, Getzlaf), 60. Grant – 5. Bean (Roslovic, Gavrikov), 22. Bean (Boqvist), 31. Kuraly (Robinson, Danforth), 48. Sillinger (Voráček, Nyquist). Brankári: Gibson - Berube, strely na bránku: 32:35, 13.635 divákov.

Slovák v akcii:

Zdeno Chára (NY Islanders) 17:31 0 0 0 -1 0 2

/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/