Washingtonu na ľade Anaheimu nestačili dve asistencie Fehérváryho

Na snímke Jakob Silfverberg (33) z Anaheim Ducks prevzal puk od obrancu Washingtonu Capitals Dmitrija Orlova (9) počas tretej tretiny hokejového zápasu NHL v kalifornskom Anaheime, utorok 16. novembra 2021. Foto: TASR/AP

Dallas zvíťazil na domácom ľade nad Detroitom 5:2, slovenský obranca Andrej sekera odohral vyše 12 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod.

New York 17. novembra (TASR) - Hokejisti Washingtonu Capitals prehrali v zápase zámorskej NHL na ľade Anaheimu Ducks 3:2 po predĺžení. K úspechu im nestačili ani dve asistencie slovenského obrancu Martina Fehérváryho. Toho strelu v tretej tretine najprv tečoval pred bránkou Garrett Pilon a strelil tak prvý gól v profilige. Potom si Slovák pripísal asistenciu aj na gól Toma Wilsona na 2:2.

Fehérváry bol na ľade takmer 20 minút, okrem dvoch asistencií mal aj plusový bod a jednu strelu. Prvýkrát v kariére zaznamenal dvojbodový zápas, v 16 dueloch tejto sezóny nazbieral 5 bodov (2+3). V extračase rozhodol o triumfe domácich Trevor Zegras. Fehérváry si v šestnástom zápase ročníka pripísal štvrtý a piaty kanadský bod (2+3). Na úvodný gól Ducks, ktorý už v 4. minúte strelil Cam Fowler prihral kapitán Ryan Getzlaf a zaznamenal 1000. bod v kariére. Kanadský center sa stal prvým hráčom Anaheimu a siedmym aktívnym hokejistom profiligy, ktorý dosiahol tento míľnik. Métu 1000 bodov dosiahol Getzlaf ako 92. hráč histórie NHL, ale len 39., ktorému sa to podarilo v jednom tíme. V 1118 zápasoch v drese "káčerov" strelil Getzlaf 280 gólov a pridal 720 asistencií. Anaheim natiahol víťaznú sériu na osem zápasov a celkovo zaznamenal 1000. víťazstvo v klubovej histórii. Asistenciu pri Fowlerovom góle si pripísal aj Troy Terry a bodoval v 15. zápase za sebou. "Vyhrali sme 1000. zápas v klubovej histórii, duel rozhodol nováčik a kapitán získal 1000. bod v kariére. Čo viac si môžeme priať? Neuveriteľné," povedal podľa nhl.com tréner Ducks Dallas Eakins.

Dallas zvíťazil na domácom ľade nad Detroitom 5:2, slovenský obranca Andrej Sekera odohral vyše 12 minút a do štatistík si zapísal jeden plusový bod. Víťazstvo vychytal Jake Oeetinger, ktorý pri sezónnom debute chytil 28 striel Red Wings. "Snažil som sa vykrývať priestory a byť najmä trpezlivý. Chalani v obrannej činnosti odviedli skvelú prácu," povedal Oettinger. Dvomi gólmi a asistenciou sa blysol Jason Robertson. Duel nedohral kapitán Detroitu Dylan Larkin, ktorý v druhej tretine znížil na 2:3, ale na tretiu ho už nepustili na ľad pre COVID-19 protokol. Larkin nemohol ani odcestovať s tímom domov a ostal v Dallase. Domáci útočník Joe Pavelski nastúpil na 1100. zápas v kariére a stal sa 29. hráčom z USA, ktorý dosiahol tento míľnik.

Nedarilo sa Islanders, ktorí prehrali už štvrtý zápas za sebou, Floride podľahli na jej ľade vysoko 1:6. Slovenský obranca "ostrovanov" Zdeno Chára odohral vyše 22 minút a zaknihoval dve mínusky. Panthers ukončili sériu štyroch prehier, k úspechu prispel 27 zákrokmi Sergej Bobrovskij. "Panterom" vyšla najmä prvá dvadsaťminútovka, ktorú vyhrali 4:0 a vyhnali Iľju Sorokina z bránky. Ten zaznamenal 13 zásahov, od druhej tretiny ho nahradil Semjon Varlamov. "Prvá tretina bola skvelá. Mali sme stále puk, strieľali sme a súpera sme zatlačili. Chceli sme zápas dobre začať a podarilo sa nám to," povedal jeden zo strelcov domácich Carter Verhaeghe. Zápas po zrážke koleno na koleno so Scottom Mayfieldom v druhej tretine nedohral kapitán Floridy Aleksander Barkov.

Výbornú formu potvrdili hráči Toronta, ktorí zdolali Nashville 3:0 a zvíťazili v deviatom z posledných desiatich duelov. Tretí shutout v sezóne zaznamenal Jack Campbell, keď vo svojom 100. zápase v kariére zastavil 24 striel hostí. Góly Maple Leafs si podelili Auston Matthews, David Kämpf a Mitchell Marner.

Martin Fehérváry (Washington) 19:41 0 2 2 +1 1 0
Andrej Sekera (Dallas) 12:29 0 0 0 +1 1 0
Zdeno Chára (Islanders) 22:11 0 0 0 -2 3 0
/pozn.: počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

Štvrté víťazstvo za sebou si zapísali hokejisti New Yorku Rangers, keď vyhrali nad finalistom minulej sezóny Montrealom Canadiens 3:2. Opäť sa presadil najlepší strelec "jazdcov" Chris Kreider, ktorý strelil už svoj 12. gól v sezóne, strelecký účet v novom ročníku si otvoril Julien Gauthier. Brankár Igor Šesťorkin prispel k úspechu 31 zákrokmi. Rangers zdolali Canadiens jubilejný 200-krát v histórii.

Cam Atkinson rozhodol v 45. sekunde predĺženia o víťazstve Philadelphie nad Calgary 2:1. Flames viedli po góle Olivera Kylingtona, ale v prostrednej časti vyrovnal na 1:1 svojim prvým zásahom v sezóne Kevin Hayes. Po góle poslal pozdrav do neba svojmu staršiemu bratovi, bývalému hráčovi NHL Jimmymu, ktorý v auguste nečakane zomrel vo veku 31 rokov. "Bol to veľký gól, na ktorý nikdy nezabudnem. Zobral som si puk a venujem ho Jimmyho synovi Beauovi," povedal Hayes. "Plameňom" nestačilo na víťazstvo ani 41 zásahov Jacoba Markströma.

Strojcom víťazstva Buffala v Pittsburghu 2:1 bol brankár Dustin Tokarski, keď zlikvidoval 45 striel a vytvoril si kariérne maximum. Prekonal ho len Jake Guentzel, prvý bod za asistenciu v sezóne si pripísal Sidney Crosby. Góly Sabres strelili Colin Miller a Kyle Okposo. Druhé víťazstvo v sezóne vo svojom šestnástom zápase zaznamenali hokejisti Arizony, keď vyhrali nečakane v St. Louis 3:2. Dva góly Coyotes strelil center Barrett Hayton.

Edmontonu nestačili ani dva góly najlepšieho strelca NHL Leona Draisaitla a na ľade Winnipegu prehrali 2:5. Nemecký útočník v tretej tretine v presilovke o dvoch hráčov a potom o jedného znížil v priebehu 76 sekúnd z 0:4 na 2:4, ale posledné slovo mal Kyle Connor. Na oba góly nahral Draisaitlovi kapitán Connor McDavid a bodoval tak aj vo svojom 15. zápase v sezóne. Draisatl je najlepší strelec (17 gólov) aj najproduktívnejší hráč (33 bodov) celej NHL. Zaznamenal už siedmy dvojgólový duel v tejto sezóne.

výsledky:

FLORIDA PANTHERS - NEW YORK ISLANDERS 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Huberdeau (Duclair, Barkov), 15. Lomberg (Hörnqvist, Montour), 17. Verhaeghe (Bennett, Montour), 19. Hörnqvist, 34. Ekblad (Weegar), 57. Vatrano (Tippett) - 35. Palmieri (Bellows, Dobson). Brankári: Bobrovskij - Sorokin (21. Varlamov), strely na bránku: 36:28, 14.003 divákov.

NEW YORK RANGERS - MONTREAL CANADIENS 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 16. Kakko (Panarin, Strome), 24. Kreider (Zibanejad), 42. Gauthier - 23. Dvorak (Gallagher, Kulak), 43. Anderson (Dvorak, Wideman). Brankári: Šesťorkin - Primeau, strely na bránku: 34:33, 15.255 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - CALGARY FLAMES 2:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 25. Hayes (Ristolainen), 61. Atkinson (Couturier, Provorov) - 11. Kylington (Gaudreau, Lindholm). Brankári: Hart - Markstrom, strely na bránku: 43:34, 16.278 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - BUFFALO SABRES 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 46. Guentzel (Rust, Crosby) - 21. Miller (Caggiula, Cozens), 29. Okposo (Girgensons, Dahlin). Brankári: Jarry - Tokarski, strely na bránku: 46:19, 16.366 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - NASHVILLE PREDATORS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 8. Matthews (Nylander, Rielly), 57. Kämpf (Kaše, Kerfoot), 60. Marner (Kämpf, Matthews). Brankári: Campbell - Saros, strely na bránku: 34:24, 18.949 divákov.

MINNESOTA WILD - SAN JOSE SHARKS 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Eriksson Ek (Fiala, Brodin) - 6. Ferraro (Couture, Meier), 20. Meier (Vlasic, Couture), 30. Karlsson (Middleton, Balcers), 50. Hertl (Barabanov, Balcers). Brankári: Talbot - Reimer, strely na bránku: 27:21, 15.367 divákov.

ST. LOUIS BLUES - ARIZONA COYOTES 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 18. Kyrou (O'Reilly, Bučnevič), 35. Krug (O'Reilly) - 8. Capobianco (Crouse, Galchenyuk), 32. Hayton, 54. Hayton (Gostisbehere, Kessel). Brankári: Binnington - Wedgewood, strely na bránku: 36:23, 16.738 divákov.

WINNIPEG JETS - EDMONTON OILERS 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)

Góly: 3. Lowry, 27. Ehlers (Copp, Morrissey), 31. Dubois (Morrissey, Schmidt), 40. Scheifele (Stanley, DeMelo), 59. Connor (Wheeler) - 43. Draisaitl (McDavid, Nurse), 44. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid). Brankári: Hellebuyck - Koskinen (41. Skinner), strely na bránku: 35:34, 13.473 divákov.

DALLAS STARS - DETROIT RED WINGS 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 14. Suter (Faksa, Robertson), 22. Benn (Heiskanen), 28. Hintz (Lindell), 44. Robertson (Pavelski, Hakanpää), 59. Robertson (Glendening) - 30. Zadina (Gagner, Staal), 35. Larkin (Seider, Raymond). Brankári: Oettinger - Nedeljkovic, strely na bránku: 30:30, 17.764 divákov.

ANAHEIM DUCKS - WASHINGTON CAPITALS 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 4. Fowler (Getzlaf, Terry), 50. Zegras (Milano, Shattenkirk), 65. Zegras (Lindholm, Henrique) - 46. Pilon (FEHÉRVÁRY, Carlson), 58. Wilson (Carlson, FEHÉRVÁRY). Brankári: Gibson - Vaněček, strely na bránku: 31:30, 13.456 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - CAROLINA HURRICANES 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Góly: 23. Howden (Hutton, Coghlan), 25. Theodore (Stone, Stephenson) - 12. DeAngelo (Nečas, Trocheck), 20. Aho (Teräväinen, Svečnikov), 42. Jarvis (Bear, Aho), 54. Trocheck (Teräväinen, Nečas). Brankári: Lehner - Raanta, strely na bránku: 23:42, 17.737 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - OTTAWA SENATORS (odložené)