Watford v zostave s Kuckom podľahol Liverpoolu, Firmino s hetrikom

Na snímke uprostred Roberto Firmino z Liverpoolu oslavuje so spoluhráčom svoj piaty gól v zápase anglického Premier League medzi Watfordom a Liverpoolom v sobotu 16. októbra 2021. Foto: TASR/AP

Watford prehral druhýkrát za sebou a drží sa tesne nad hranicou zostupu.

Londýn 16. októbra (TASR) - Futbalisti Watfordu v zostave so slovenským stredopoliarom Jurajom Kuckom prehrali v 8. kole anglickej Premier League s FC Liverpool 0:5. Hetrikom sa zaskvel brazílsky útočník Roberto Firmino. Liverpool bodoval naplno po predchádzajúcich dvoch remízach. Watford prehral druhýkrát za sebou a drží sa tesne nad hranicou zostupu.

Manchester United prehral na trávniku Leicestru City 2:4, z uplynulých troch duelov tak získal iba bod. O rozhodujúci gól na 3:2 sa postaral Jamie Vardy, ktorý rozvlnil sieť iba minútu po vyrovnávajúcom zásahu Marcusa Rashforda na 2:2.

V súboji londýnskych klubov si Chelsea poradila s nováčikom z Brentfordu na ihrisku súpera 1:0. O jediný gól duelu sa postaral Ben Chilwell tesne pred polčasovou prestávkou. Chelsea sa tak drží na čele súťaže o bod pred Liverpoolom a o dva pred Manchestrom City.

Góly: 12. Bernardo Silva, 70. De Bruyne

Leicester City - Manchester United 4:2 (1:1)
Góly: 31. Tielemans, 78. Soyuncu, 83. Vardy, 90.+1. Daka - 19. Greenwood, 82. Rashford

Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 2:3 (0:0)
Góly: 48. Ings, 69. McGinn - 80. Saiss, 86. Coady, 90.+5. Neves

FC Watford - FC Liverpool 0:5 (0:2)
Góly: 37., 52. a 90.+1. Firmino, 9. Mane, 54. Salah