< sekcia Šport

Wembley by mohlo hostiť anglické finále Ligy majstrov

Ilustračná snímka, štadión Wembley. Foto: TASR/AP

Na štadióne Wembley sa má 29. mája uskutočniť finálový zápas o postup do Premier League a v nasledujúcich dňoch postupové stretnutia do nižších súťaží.

Londýn 8. mája (TASR) - Vedenie Anglickej futbalovej ligy (EFL) zvažuje presunutie zápasov o postup do Premier League, aby sa mohlo odohrať finále Ligy majstrov na londýnskom štadióne Wembley. V súboji o ušatú trofej sa 29. mája stretnú Manchester City a FC Chelsea.

Finálový duel sa má uskutočniť v Istanbule, no keďže britská vláda v piatok zaradila Turecko na "červený zoznam" rizikových krajín, zintenzívnili sa požiadavky na presunutie dejiska stretnutia, v ktorom proti sebe nastúpia dva anglické tímy. Britskí občania, ktorí sa vracajú z krajín z "červeného zoznamu", musia ísť do desaťdňovej karantény vo vládou schválených hoteloch.

Na štadióne Wembley sa má 29. mája uskutočniť finálový zápas o postup do Premier League a v nasledujúcich dňoch postupové stretnutia do nižších súťaží. Podľa agentúry AP však vedenie EFL zvažuje posunutie týchto súbojov v prípade, že by sa zmenilo dejisko finále Ligy majstrov, ak federáciu kontaktuje Európska futbalová únia (UEFA).