Piatok 26. apríl 2024Meniny má Jaroslava

WIMBLEDON: Federer postúpil do 3. kola dvojhry

Na archívnej snímke švajčiarsky tenista Roger Federer. Foto: TASR/AP

Bez problémov sa do 3. kola prebojoval aj Japonec Kei Nišikori.

Wimbledon 4. júla (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer postúpil do 3. kola na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Rekordný osemnásobný šampión z All England Clubu si v druhom poradil s domácim držiteľom voľnej karty Jaysonom Clarkom v troch setoch 6:1, 7:6 (3) a 6:2. Najbližšie čaká turnajovú dvojku víťaz francúzskeho súboja Lucas Pouille - Gregoire Barrere.

"Súper mi trochu pomohol nevynútenými chybami, ale v druhom sete som musel zabojovať. Prvý týždeň ide zatiaľ podľa plánu a viem, že teraz ma už čakajú rebríčkovo lepšie postavení súperi," povedal Federer, ktorý svojou 17. účasťou medzi najlepšími 32 hráčmi vo Wimbledone vyrovnal rekord Jimmyho Connorsa. Najbližšie čaká turnajovú dvojku Francúz Lucas Pouille.

V očakávanom súboji vyhral tretí nasadený Španiel Rafael Nadal nad Austrálčanom Nickom Kyrgiosom 6:3, 3:6, 7:6 (5), 7:6 (3). Odplatil mu tak prehru na tomto podujatí z roku 2014. Obaja si odvtedy v médiách vymenili pár "štipľavých" poznámok a Španiel uviedol, že kontroverznému Austrálčanovi chýba rešpekt. Vo štvrtok to bol medzi nimi tesný zápas, v tajbrejkoch tretieho a štvrtého setu mal ale navrch favorit. Vzájomnú bilanciu s Kyrgiosom tak upravil na 4:3 vo svoj prospech. Nadala čaká v 3. kole Francúz Jo-Wilfried Tsonga.

Bez problémov sa do 3. kola prebojoval aj Japonec Kei Nišikori. Ako nasadená osmička zdolal domáceho Brita Camerona Norrieho hladko v troch setoch 6:4, 6:4 a 6:0. Už v druhom kole sa s turnajom rozlúčili deviaty nasadený Američan John Isner i trinásty nasadený Chorvát Marin Čilič.

Ďalej ide Nemec Jan-Lennard Struff, v druhom kole si poradil s Američanom Taylorom Harrym Fritzom v štyroch setoch 6:4, 6:3, 5:7 a 7:6 (2).

Muži - dvojhra - 2. kolo:

Jan-Lennard Struff (33-Nem.) - Taylor Harry Fritz (USA) 6:4, 6:3, 5:7, 7:6 (2)
John Millman (Aust.) - Laslo Djere (31-Srb.) 6:3, 6:2, 6:1
Sam Querrey (USA) - Andrej Rublev (Rus.) 6:3, 6:2, 6:3
Steve Johnson (USA) - Alex de Minaur (25-Austr.) 3:6, 7:6 (4), 6:3, 3:6, 6:3
Kei Nišikori (8-Jap.) - Cameron Norrie (V.Brit.) 6:4, 6:4, 6:0
Daniel Evans (V.Brit.) - Nikoloz Basilašvili (18-Gruz.) 6:3, 6:2, 7:6 (2)
Michail Kukuškin (Kazach.) - John Isner (9-USA) 6:4, 6:7 (3), 4:6, 6:1, 6:4
Joao Sousa (Portug.) - Marin Čilič (13-Chorv.) 6:4, 6:4, 6:4
Roger Federer (2-Švaj.) - Jayson Clarke (V.Brit.) 6:1, 7:6 (3), 6:2
Jo-Wilfried Tsonga (Fr.) - Ricardas Berankis (Lit.) 7:6 (4), 6:3, 6:3
Lucas Pouille (27-Fr.) - Gregoire Barrere (Fr.) 6:1, 7:6 (0), 6:4
Matteo Berrettini (17-Tal.) - Marcos Baghdatis (Cyp.) 6:1, 7:6 (4), 6:3
Rafael Nadal (3-Šp.) - Nick Kyrgios (Austr.) 6:3, 3:6, 7:6 (5), 7:6 (3)
Tennys Sandgren (USA) - Gilles Simon (20-Fr.) 6:2, 6:3, 4:6, 3:6, 8:6
Diego Sebastian Schwartzman (24-Arg.) - Dominik Köpfer (Nem.) 6:0, 6:3, 7:5
Fabio Fognini (12-Tal.) - Márton Fucsovics (Maď.) 6:7 (6), 6:4, 7:6 (3), 2:6, 6:3