Quantcast
< sekcia Šport

Zápas medzi Senicou a Žilinou hráči nedohrali pre nespôsobilý terén

Na snímke usporiadateľ odpratáva sneh z čiar na ihrisku z dôvodu hustého sneženia počas zápasu 16. kola Fortuna ligy medzi FK Senica a MŠK Žilina. V Senici, 26. novembra 2021. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Počas polčasovej prestávky ihrisko úplne zasnežilo a hráči po nej už ani nevyšli na hraciu plochu.

Senica 26. novembra (TASR) - Piatkové stretnutie 16. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FK Senica a MŠK Žilina nedohrali pre nespôsobilý terén. Hlavný rozhodca duel predčasne ukončil už po prvom polčase za stavu 1:1.Zápas v Senici ovplyvnilo od úvodu husté sneženie, hralo sa v náročných podmienkach. Domáci viedli od 16. minúty zásluhou Egy Maulanu Vikriho, "šošoni" vyrovnali v 33. minúte, keď loptu tečoval do vlastnej siete Gabriel Halabrín. Počas polčasovej prestávky ihrisko úplne zasnežilo a hráči po nej už ani nevyšli na hraciu plochu. Rozhodca sa vzhľadom na stav ihriska rozhodol zápas predčasne ukončiť. Kluby sa následne dohodli, že druhý polčas dohrajú v utorok 30. novembra o 15.00 h.
Na snímke radosť hráčov Žiliny po strelení gólu počas zápasu 16. kola Fortuna ligy medzi FK Senica a MŠK Žilina. V Senici, 26. novembra 2021.
Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Hlavný arbiter stretnutia Michal Smolák uviedol, že vzhľadom na zhoršujúce sa podmienky nemal inú voľbu, ako zápas stopnúť. "Hracia plocha sa stávala nespôsobilá pre hru. Pre hráčov sa stala nebezpečná a ja som si to nechcel zobrať na zodpovednosť. Chceli sme, aby sa zápas dohral, no nešlo to. Opakujem, bolo by to nebezpečné a hracia plocha bola nespôsobilá pre hru," uviedol Smolák v tlačovej správe ÚLK."Podľa čl. 70 Súťažného poriadku a podľa čl. 16 písmeno ‚f‘ Rozpisu súťaže riadenej ÚLK nasleduje v takomto prípade dohrávanie nedohratej časti stretnutia. To znamená, že v utorok o 15.00 sa bude dohrávať druhý polčas zápasu 16. kola našej ligy Senica - Žilina. Na novom termíne sa dohodli oba kluby," povedal pre web fortunaliga.sk výkonný riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) Michal Mertinyák.