Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Šport

Zegras podpísal 3-ročnú zmluvu s Anaheimom, ročne zarobí 5,75 mil. USD

Americký hokejista Trevor Zegras z Anaheimu. Foto: TASR/AP

Zegras v poslednom roku trojročného nováčikovského kontraktu nazbieral 65 bodov. V počte gólov vyrovnal svoje doterajšie osobné maximum (23), v počte asistencií ho prekonal (42).

Anaheim 2. októbra (TASR) - Americký hokejista Trevor Zegras podpísal novú trojročnú zmluvu s klubom NHL Anaheim Ducks v celkovej hodnote 17,25 milióna USD. Dvadsaťdvaročný útočník si ročne zarobí 5,75 mil.

Zegras v poslednom roku trojročného nováčikovského kontraktu nazbieral 65 bodov. V počte gólov vyrovnal svoje doterajšie osobné maximum (23), v počte asistencií ho prekonal (42). Stal sa len druhým hráčom v 30-ročnej histórii klubu, ktorý dosiahol 60-bodovú hranicu pred dovŕšením 23 rokov.

V roku 2019 si ho "káčeri" vybrali v 1. kole draftu z celkovej 9. pozície. V sezóne 2021/22 obsadil v hlasovaní o Calderovu trofej pre najlepšieho nováčika 2. miesto, predbehol ho iba nemecký obranca Moritz Seider z Detroitu. Zegras zaujal fanúšikov aj dvoma gólmi, ktoré dosiahol tzv. technikou "Michigan", teda lakrosovým štýlom.