Žilina nezvládla svojho súpera, Trenčínu podľahla 0:3

Hráč Trenčína Peter Sojčík takto prekonal brankára domácich Mareka Laca, no puk skončil na hornej žrďke, počas zápasu 8. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín. Foto: TASR/Pavol Ďurčo

V druhej tretine mali domáci vďaka presilovým hrám niekoľko príležitostí na vyrovnanie.

Žilina 7. októbra (TASR) - Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia. Sojčík v prečíslení dvoch na jedného po prihrávke Tybora nastrelil pravú žrď Lacovej brány. V následnej presilovej hre skúšali šťastie postupne Biro, Bokroš a Mikula, ale ani jeden z nich na domáceho brankára nevyzrel. V 14. minúte si pripravil puk na strelu v ľavom kruhu Marosz a švihom prestrelil Laca. Hneď na to mohol vyrovnať Valášek, po jeho výpade spoza brány však zvonila len konštrukcia Kristínovej brány.

Súboj Petra Šišovského (v žltom) z Trenčína a Dušana Devečku zo Žiliny pred bránkárom Žiliny Marekom Lacom počas zápasu 8. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín
Väčšinu prostredného dejstva mali pod kontrolou domáci, ktorí mali vďaka presilovým hrám niekoľko príležitostí na vyrovnanie. Na Kristínovi postupne stroskotali Harant, Troliga a Tomáš Sýkora. Ojedinelú možnosť hosťujúceho mužstva nepremenil Lelkeš, ktorý ani na dvakrát nepretlačil puk za Lacov chrbát. Najväčšiu šancu domácich mal v 34. minúte Varga, ale vyrazený puk po Škodovej strele poslal z otočky tesne vedľa ľavej žrde. Pred sirénou Kristín fantastickým reflexom vytesnil nad bránu aj Kokavcov dobre mierený pokus pod brvno.

Poslednú časť hry začali Žilinčania so snahou o vyrovnanie, ale na pozorného Kristína nenašli recept Sýkora a ani Troliga. V 47. minúte sa tešili hostia, keď v presilovej hre prepasíroval puk do siete Tybor. Definitívne rozhodnúť mohol o malú chvíľu Sojčík, netrafil však odkrytú bránu súpera. V ďalšom priebehu nepustil Kristín za chrbát ani strely Krajčiho a Laža. Všetky tri body pre Duklu napokon ešte poistil šesť sekúnd pred koncom gólom do prázdnej brány Gašparovič.

Výsledok:

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 14. Marosz, 47. Tybor, 60. J. Gašparovič. Rozhodovali: J. Konc - Kalina, Smrek, vylúčení: 6:5, navyše: D. Devečka (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Ohlasy trénerov:

Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: "Stále sa trápime s koncovkou. Vypracujeme si šance, ale nie sme schopní ich premeniť. Hráči, ktorí majú dávať góly, mlčia. Výsledky sú potom také, aké sú. V prvej tretine sme dnes boli bez pohybu. Potom sme urobili zmeny v zostave. Naša hra sa trochu zlepšila, ale Trenčín veľmi dobre bránil stredné pásmo. Najlepší výkon sme podali v záverečnej dvojminútovke, ale tam sa len potvrdila naša strelecká nemohúcnosť. Keď nestrelíme góly, nemôžeme bodovať.“

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Som rád, že sme potvrdili víťazstvo s Piešťan. Podali sme dobrý výkon. Mali sme vydarený vstup do zápasu, kedy sme sa ujali vedenia. V druhej časti sme sa vylúčeniami dostali pod tlak, ale chlapci ho ustáli. V záverečnom dejstve sa nám podarilo víťazstvo poistiť. Keby som mal zápas zhodnotiť v tenisovej terminológii, vyhrali sme na nevynútené chyby. My sme ich tiež urobili dosť, ale podržal nás brankár Kristín.“