Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 13. júl 2024
< sekcia Šport

Žilina odštartovala prípravu s 25 hráčmi a novým asistentom

Na snímke futbalisti Žiliny počas prvého tréningu v rámci letnej prípravy futbalového klubu MŠK Žilina na novú sezónu 2024 - 2025 v piatok 14. júna 2024. Foto: TASR - Daniel Stehlík

Príprava potrvá vyše mesiaca a Šošoni počas nej odohrajú sedem stretnutí. Úvodný, desaťdňový blok bude bez početnej skupiny reprezentantov i bez zápasov. Žilinč anov čaká aj sústredenie v Rakúsku.

Žilina 14. júna (TASR) - Tréner futbalistov MŠK Žilina Michal Ščasný privítal v piatok na štarte letnej prípravy pred novou sezónou 2024/25 25 hráčov, z ktorých viacerí vstúpili do kabíny A-tímu prvýkrát.

Príprava potrvá vyše mesiaca a "Šošoni" počas nej odohrajú sedem stretnutí. Úvodný, desaťdňový blok bude bez početnej skupiny reprezentantov i bez zápasov. Žilinč anov čaká aj sústredenie v Rakúsku.

"Dovolenka padla dobre, ale s realizačným tímom sa už tešíme z návratu. Už počas voľna sme s vedením operatívne riešili zloženie kádra na prvý zraz, keďže viacerí chalani mali, resp. majú reprezentačné povinnosti. Zameriame sa na všetky aspekty hry. Žilina má dlhodobú kvalitu v ofenzíve, preto sa chceme sústrediť aj na defenzívu. Inkasovaných gólov bolo počas sezóny na môj vkus až príliš veľa. Určite budeme tlačiť na to, aby sme boli viac agresívni a súbojoví. V tom máme podľa mňa ešte nedostatky a rezervy," uviedol tréner pre oficiálnu stránku klubu.V úvode prípravy dostanú šancu aj hráči zo žilinskej akadémie. "Všetci vieme, že Akadémia MŠK má veľkú kvalitu. Na konci ročníka som si stihol už aj urobiť obraz o hráčoch v mládeži, videl som ich v zápasoch a aj na základe toho sme ich povolali. Zároveň mi zvyšok realizačného tímu dal o nich podrobnejšie informácie. Je to pre nich šanca ukázať sa, ako vedia fungovať v mužskom futbale, čo si už ale sčasti vyskúšali aj za "béčko" v II. lige, preto by ten prechod mal byť ľahší. Záleží už len na nich, chceme ich však zapojiť," uviedol Ščasný, ktorý na sezónu počíta s 20 až 22 hráčmi do poľa a brankármi.

Žilina doplnila aj realizačný tím, do ktorého pribudol asistent Patrik Durkáč. "Rozprávali sme sa s vedením o doplnení realizačného tímu o asistenta, ktorý sa sústredí na individualizáciu hráčov, riešenie detailov podľa jednotlivých postov. Patrik je inteligentný a odborný človek, ktorý si prešiel akadémiou i prvým tímom Prešova, Michalovcami či našimi spoločnými anabázami v Senici a Nitre. Poznáme sa teda už dlhšie a som rád, že posilnil náš tím, čím môžeme byť úspešnejší v rozvíjaní individuálnych kvalít hráčov," povedal Ščasný.

Posily by mohli prísť aj do kádra: "Zatiaľ nemáme nič konkrétne. Myslím si, že máme natoľko kvalitný a aj skúsený káder, hoci možno mladší, že väčšie zmeny sa nedajú očakávať. Uvidíme aj podľa toho, ako to dopadne s odchodmi, keďže evidujeme záujem o našich hráčov. Nemali by to však byť veľké zmeny."

hráči na prvom tréningu:

brankári: Samuel Belaník, Dominik Kúdelčík, Jakub Jokl (Akadémia MŠK)

obrancovia: Ján Minárik, Michal Mynář, Tomáš Hubočan, Alex Dovičák (Akadémia MŠK), James Ndjeungoue, Adama Drame, Samuel Ďatko, Tobias Pališčák (Akadémia MŠK), Adam Oravec (Akadémia MŠK), Timotej Hranica, Kristián Bari, Basirou Badjie

stredopoliari: Samuel Gidi, Xavier Adang, Dominik Šnajder, Samuel Javorček

útočníci: Loic Essomba, Lukáš Prokop, Eric Bile, Vladimír Vaľko (Akadémia MŠK), Patrik Iľko, František Kóša (Akadémia MŠK)reprezentanti (predĺžené voľno): Ľubomír Belko (pripojí sa 17. 6.), Andrej Stojčevski (pripojí sa 19.6.), Patrik Leitner, Tomáš Jaššo, Dominik Javorček, Samuel Kopásek, Mário Sauer, Timotej Jambor, Adrián Kaprálik, Dávid Ďuriš, Jakub Badžgoň (pripoja sa predbežne 24. 6., resp. po reprezentačných povinnostiach)

prípravné zápasy:

26. júna: FC Baník Ostrava - MŠK Žilina (Markvartovice, 16.00)

29. júna: Győr FC - MŠK Žilina (Györ, 17.00)

3. júla: MŠK Žilina - FC Košice (Budatín, 15.30)

6. júla: SK Sigma Olomouc - MŠK Žilina (Slatinice, 11.00)

sústredenie Berghäusl (Rakúsko) (10. - 19. júla)

13. júla: SV Ried - MŠK Žilina (13.00)

13. júla: SK Slavia Praha - MŠK Žilina (16.00)

18. júla: Debrecín VSC - MŠK Žilina (18.00)