Zlato na u-rampe získali Číňanka Cchaj a Kórejčan Lee

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V kategórii mužov bol boj o prvé miesto tesný. 16-ročný Kórejčan Lee vyhral pred 17-ročným Austrálčanom Valentinom Guselim o 0,5 bodu.

Bakuriani 3. marca (TASR) - Majstrami sveta na u-rampe sa na MS v snoubordingu v gruzínskom Bakuriani stali Číňanka Süe-tchung Cchaj a Kórejčan Chaeun Lee.

Dvadsaťdeväťročná snoubordistka získala 90,5 bodu. Na svetovom šampionáte triumfovala tretíkrát, v roku 2015 zvíťazila v rakúskom Kreischbergu a v roku 2017 v španielskej Sierra Nevada. Druhá skončila Kanaďanka Elizabeth Hoskingová, ktorá zaostala o päť bodov a na treťom mieste sa umiestnila Japonka Micuki Ono s 83 bodmi.

V kategórii mužov bol boj o prvé miesto podstatne tesnejší. Zlatú medailu napokon získal 16-ročný Kórejčan Lee pred 17-ročným Austrálčanom Valentinom Guselim o 0,5 bodu. Lee pritom na MS štartoval prvýkrát v kariére. Tretí skončil skúsený Švajčiar Jan Scherrer (89,25).

U-rampa - finále:

ženy: 1. Süe-tchung Cchaj (Čína) 90,50 b, 2. Elizabeth Hoskingová (Kan.) 85,50, 3. Micuki Ono 83, 4. Ruki Tomita (obe Jap.) 80,75, 5. Lu Jang 74,75, 6. Šao-tchung Wu (obe Čína) 71,75

muži: 1. Chaeun Lee (Kór.) 93,50 b, 2. Valentino Guseli (Aus.) 93, 3. Jan Scherrer (Švaj.) 89,25, 4. Ruka Hirano (Jap.) 87,50, 5. Scotty James (Aus.) 86,50, 6. Juto Tocuka (Jap.) 85,50