Quantcast
< sekcia Šport

Zlatú hokejku v Česku získal premiérovo Palát, predstihol Pastrňáka

Na archívnej snímke český útočník Ondřej Palát. Foto: TASR/AP

Pastrňák dominoval v ankete v rokoch 2017 až 2021 a piatimi víťazstvami za sebou prekonal dovtedajší rekord Jaromíra Jágra z rokov 2005 až 2008.

Praha 19. augusta (TASR) - Zlatú hokejku pre najlepšieho hokejistu roka v Česku získal premiérovo Ondřej Palát. Prestížna anketa tak má po dlhšom čase nového víťaza, v uplynulých piatich ročníkoch v nej kraľoval David Pastrňák. Palát ho tentoraz zdolal o štyri body. Tretí skončil najproduktívnejší hráč tohtoročných MS Roman Červenka.

"Prekvapilo ma to, pretože všetci vieme, aký je ´Pasta´ hokejista. Pozrite sa ako zdvihol národný tím, keď priletel pomôcť, v Bostone hrá rovnako skvele. Pre mňa je stále top David. Samozrejme som však rád, že som Zlatú hokejku získal," citoval portál isport.cz Paláta, ktorý si v NHL doteraz obliekal dres Tampy Bay a od novej sezóny už bude hrať za New Jersey Devils.

Pastrňák dominoval v ankete v rokoch 2017 až 2021 a piatimi víťazstvami za sebou prekonal dovtedajší rekord Jaromíra Jágra z rokov 2005 až 2008. Vlani skončil Palát na druhej pozícii o 20 bodov za Pastrňákom, v tomto roku ho už z trónu zosadil.anketa Zlatá hokejka v ČR:

1. Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) 628 b.
2. David Pastrňák (Boston Bruins) 624
3. Roman Červenka (SC Rapperswil-Jona Lakers) 525
4. David Krejčí (HC Olomouc), 395
5. Tomáš Hertl (San Jose Sharks) 384
6. Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets) 340