Quantcast
< sekcia Šport

Zomrel Ivica Osim, bývalý tréner Juhoslávie a Sturmu Graz

Ivica Osim, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Na majstrovstvách sveta v roku 1990 Osim priviedol juhoslovanskú reprezentáciu do štvrťfinále, v ktorom nestačila v jedenástkovom rozstrele na Argentínu.

Sarajevo 1. mája (TASR) - Vo veku 80 rokov zomrel legendárny bosniansky futbalista a tréner Ivica Osim. Niekdajší kormidelník juhoslovanskej reprezentácie skonal v rakúskom Grazi. V nedeľu o tom informovali tamojšie médiá.

Bývalý stredopoliar odštartoval svoju profesionálnu hráčsku kariéru v roku 1959 v klube Željezničar Sarajevo. Po 11 rokoch sa presunul do Francúzska, kde obliekal dresy Racingu Štrasburg, Sedanu Ardennes či Valenciennes. Ako tréner začal pôsobiť o osem rokov neskôr práve v Željezničare.

Na majstrovstvách sveta v roku 1990 priviedol juhoslovanskú reprezentáciu do štvrťfinále, v ktorom nestačila v jedenástkovom rozstrele na Argentínu. Ako kouč pôsobil aj v Partizane Belehrad, Panathinaikose Atény či v Sturme Graz, ktorý priviedol k dvom titulom v rakúskej lige. Trénoval aj japonskú reprezentáciu. Informácie priniesla agentúra AFP.