Quantcast
< sekcia Šport

Zomrel legendárny britský džokej Lester Piggott

Na snímke legendárny britský džokej Lester Piggott. Foto: TASR/AP

Piggotta všeobecne považujú za najlepšieho džokeja v histórii. Počas kariéry vyhral 4493 dostihových pretekov, jedenásťkrát sa stal britským rovinovým šampiónom.

Ženeva 29. mája (TASR) - Vo veku 86 rokov zomrel v nedeľu legendárny britský džokej Lester Piggott. Informovala o tom agentúra AFP.

Deväťnásobného víťaza The Derby v Epsome hospitalizovali už pred týždňom v nemocnici vo Švajčiarsku. Od roku 2012 žil neďaleko Ženevy. "Môžeme s hlbokým zármutkom potvrdiť, že Lester dnes ráno pokojne zomrel vo Švajčiarsku," uviedol jeho zať Williams Hagga. Už v roku 2007 Piggotta prijali na jednotke intenzívnej starostlivosti pre srdcové problémy, no rýchlo sa zotavil.

Piggotta všeobecne považujú za najlepšieho džokeja v histórii. Počas kariéry vyhral 4493 dostihových pretekov, jedenásťkrát sa stal britským rovinovým šampiónom. V roku 1985 sa rozhodol kariéru ukončiť a začal pracovať ako tréner. O rok neskôr ho za daňové úniky poslal súd na tri roky do väzenia, kde si odpykal tretinu trestu. Ešte predtým, než ho odsúdili, musel vrátiť Rad britského impéria. Po tejto životnej etape sa opäť vrátil do sedla a vydržal v ňom až takmer do svojej 60-tky. Definitívne sa s kariérou džokeja rozlúčil v roku 1995.