Quantcast
< sekcia Šport

Majsterka sveta v skialpinizme Adele Millozová zahynula na Mont Blancu

Ilustračná fotografia. Foto: TERAZ.sk

Francúzska polícia zdôraznila, že príčinou smrti dvoch horolezcov nemohli byť poveternostné podmienky. Vyšetrovanie má odhaliť príčiny tragického pádu.

Bratislava 15. augusta (TASR) - Majsterka sveta v skialpinizme Adele Millozová tragicky zahynula na jednom zo svahov pohoria Mont Blanc v Alpách. O smrti Francúzky informoval v pondelok denník Corriere Della Sera.

Záchranári, ktorých privolala skupina horolezcov, našli telo 12. augusta. Vedľa 26-ročnej športovkyne bola aj mŕtvola inštruktora. Obaja sa mali po štandardnej ceste vyšplhať na vrchol Peng Peak (3192 metrov), na ktorom Millozová trénovala v horách, no spadli. Francúzska polícia zdôraznila, že príčinou smrti dvoch horolezcov nemohli byť poveternostné podmienky. Vyšetrovanie má odhaliť príčiny tragického pádu. Francúzska federácia horolezectva uverejnila tlačovú správu, v ktorej potvrdila smrť Millozovej: "Jej úsmev a dobrá nálada budú chýbať."

Millozová získala zlato na majstrovstvách sveta v skialpinizme 2017 v šprinte a v súťaži jednotlivcov. V roku 2018 vyhrala európsky šampionát, má tri tituly majstra krajiny.