Quantcast
< sekcia Šport

Zouma za napadnutie mačky odrobí 180 hodín verejnoprospešných prác

Futbalista West Hamu Kurt Zouma odchádza po vynesení trestu v kauze kopnutia a udretia svojej mačky z budovy londýnskeho súdu v stredu 1. júna 2022. Súd mu nariadil 180 hodín verejnoprospešných prác a zakázal chovať mačky na obdobie piatich rokov. Foto: TASR/AP

Kurt Zouma sa priznal k dvom bodom obžaloby za spôsobenie zbytočného utrpenia chránenému zvieraťu, ďalšie obvinenie bolo zamietnuté.

Londýn 1. júna (TASR) - Francúzsky futbalista Kurt Zouma z West Hamu United musí za kopnutie a udretie svojej mačky odrobiť 180 hodín verejnoprospešných prác. Magistrátny súd vo východnom Londýne mu v stredu zakázal aj chovať mačky na päť rokov. Dvadsaťsedemročný športovec sa koncom mája priznal k februárovému incidentu, ktorý zachytil jeho mladší brat Yoan, video sa neskôr objavilo na sociálnej sieti Snapchat.

Kurt Zouma sa priznal k dvom bodom obžaloby za spôsobenie zbytočného utrpenia chránenému zvieraťu, ďalšie obvinenie bolo zamietnuté. Yoan Zouma, ktorý hrá v piatej najvyššej anglickej súťaži, sa priznal k napomáhaniu či navádzaniu k spáchaniu trestného činu a dostal 140 hodín verejnoprospešných prác. Kráľovská spoločnosť pre prevenciu týrania zvierat si vzala do starostlivosti obe mačky. West Ham potrestal svojho hráča pokutou vo výške dvojtýždňového platu, no nevyradil ho zo zostavy. Obranca však prišiel o sponzorskú zmluvu s firmou Adidas.

"Obaja ste sa podieľali na tomto hanebnom a trestuhodnom čine voči domácemu zvieraťu. Musíte si uvedomiť, že mladí ľudia ku vám vzhliadajú a snažia sa vás napodobniť. Mačka od vás potrebovala opateru, vtedy vo februári ste jej ju však neposkytli a namiesto toho ste jej spôsobili utrpenie pre vlastnú zábavu," uviedla sudkyňa Susan Holdhamová smerom k Zoumovcom podľa agentúry DPA.