Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Šport

Žreb určil rozdelenie skupín olympijského turnaja v hádzanej v Paríži

Pohľad na štadión Pierra Mauroya vo Villeneuve-d'Ascq, severné Francúzsko. Štadión bude hostiť niekoľko hádzanárskych a basketbalových zápasov počas olympijských hier v Paríži 2024. Foto: TASR/AP

Celkovo na žrebe figurovalo 24 tímov (12 mužských a 12 ženských).

Paríž 16. apríla (TASR) - Utorňajší žreb určil rozdelenie základných skupín olympijského turnaja v hádzanej na blížiacich sa hrách v Paríži. Medzi mužmi i ženami na ňom budú obhajovať zlato reprezentácie domáceho Francúzska. Zástupcovia hostiteľskej krajiny mali na žrebe možnosť výberu skupiny a oba národné tímy sa zhodne rozhodli pre "béčko".

Celkovo na žrebe figurovalo 24 tímov (12 mužských a 12 ženských). Tie vytvorili vo svojich kategóriách dve šesťčlenné skupiny. Francúzi si po päťminútovej porade vybrali B-skupinu, v ktorej budú ich súpermi Argentína, Egypt, Maďarsko, Nórsko a Dánsko. Definitívny výber oznámil tréner francúzskeho národného tímu Guillaume Gille. Po jeho rozhodnutí bolo jasné, že zo štvrtého výkonnostného koša poputuje Slovinsko do A-skupiny, kde doplní Japonsko, Švédsko, Nemecko, Chorvátsko a Španielsko.

Úradujúce olympijské šampiónky Francúzky sa rozhodli pridať taktiež do "béčka". Hlavný kouč družstva Olivier Krumbholz oznámil na pódiu, že Francúzky si zahrajú s Angolou, Brazíliou, Španielskom, Holandskom a Maďarskom. Zo štvrtého koša tak Švédky doplnili v A-skupine Kórejskú republiku, Dánsko, Slovinsko, Nemecko a Nórsko.zloženie základných skupín olympijského turnaja v hádzanej na OH v Paríži:


muži:

A-skupina: Japonsko, Švédsko, Nemecko, Chorvátsko, Španielsko, Slovinsko

B-skupina: Francúzsko, Argentína, Egypt, Maďarsko, Nórsko, Dánsko

ženy:

A-skupina: Kórejská rep., Dánsko, Slovinsko, Nemecko, Nórsko, Švédsko

B-skupina: Francúzsko, Angola, Brazília, Španielsko, Holandsko, Maďarsko