Zvolen doma prevalcoval Prešov 7:0, Východniari vypadli

Na snímke zľava Jakub Kolenič (Zvolen) a Dávid Nátny (Prešov) bojujú o puk počas zápasu 43. kola Tipos Extraligy HKM Zvolen - HC MV TRANSPORT Prešov vo Zvolene 3. marca 2023. Foto: TASR - Ján Krošlák

Prešov prehral tretí duel za sebou a kolo pred koncom základnej časti opúšťa najvyššiu súťaž, pretože už nemá šancu skončiť na predposlednej priečke.

Zvolen 3. marca (TASR) - Hokejisti Zvolena zvíťazili v 43. kole Tipos extraligy nad posledným Prešovom 7:0 a po piatich prehrách bodovali naplno. Prešov prehral tretí duel za sebou a kolo pred koncom základnej časti opúšťa najvyššiu súťaž, pretože už nemá šancu skončiť na predposlednej priečke.

Zvolenčania bez šiestich hráčov základnej zostavy v prvej tretine dominovali a v piatej minúte išli za 27 sekúnd do vedenia 2:0. Najprv po strele Hecla a potom v početnej výhode po koncovke Sideroffa. Prešovčania v ďalšej časti nevyužili štyri presilovky za sebou, trikrát ich zachránila žŕdka a nepomohla im ani výmena brankárov. V polovici stretnutia skóroval druhýkrát Hecl a v tretej tretine pridali ďalšie góly po dierach v defenzíve hostí Hain, Huntebrinker a Bondra. O výsledkovú bodku sa postaral v presilovke Jedlička.

HKM Zvolen – HC MV Transport Prešov 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Góly
: 5. M. Hecl (Sideroff), 5. Sideroff (Messner, Huntebrinker), 30. M. Hecl (Sideroff, Sládok), 45. Hain (M. Hecl, Huntebrinker), 47. Huntebrinker (Šiška), 47. R. Bondra (Jedlička, Marcinek), 51. Jedlička (Huntebrinker, Messner). Rozhodovali: D. Konc st., Baluška – Synek, Gegáň, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Mudrák – Ľalík obaja 5 + DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1596 divákov.

Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Hain, Sládok – Jedlička, Marcinek, R. Bondra – M. Hecl, Huntebrinker, Sideroff – A. Barcík, Brumerčík, Csányi – Kolenič, Šiška, Stupka

Prešov: Bespalov (21. Rabčan) – F. Fekiač, Giles, Chlystov, Nátny, O. Turan, D. Jendroľ, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avtsin – Žilka, T. Klíma, Ščurko – Ľalík, Šimun, K. Jendroľ - Thomka