Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš

Richardsonová zabehla v Eugene svetový výkon roka na stovke 10,71 s

V Paríži budú USA na stovke reprezentovať aj Melissa Jeffersonová, ktorá dobehla druhá za 10,80 a Twanisha Terryová, ktorá obsadila tretiu priečku výkonom 10,89.

Coubertin splnil svoj sen - pred 130 rokmi vznikol MOV

"Nič v starovekej histórii mi nedalo viac podnetov na premýšľanie ako Olympia," povedal francúzsky šľachtic a zakladateľ novodobých olympijských hier Pierre de Coubertin.

ME2024: Belgicko zdolalo Rumunsko, všetky tímy majú tri body

Po druhom hracom dni E-skupiny tak majú všetky štyri tímy na konte po tri body a o postupujúcich sa rozhodne až v záverečnom kole v stredu 26. júna.

ME2024: Portugalskí futbalisti si zaistili postup do osemfinále

V sobotňajšom zápase F-skupiny zdolali Turecko 3:0 a obsadia prvé miesto v tabuľke.,aktualizované

Gwendal Bisch vybojoval na ME zlatú medailu v skokoch z 3 m dosky

V synchronizovaných skokoch z 10 metrovej veže triumfovali ukrajinské reprezentantky Xenia Bailová a Sofia Lyskunová, ktoré dostali 288,78 bodu.

Sakci získal na ME zlato na 50 m prsia, o stotinu zdolal de Geusa

Medzi ženami na 50 m v. sp. triumfovala Maďarka Petra Senanszká s časom 24,56 s.

Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v príprave s Mariborom

Hráči MFK Ružomberok remizovali s NK Domžale 2:2.

ME2024: Ronaldo sa odfotil s chlapcom, ktorý vybehol na trávnik

K incidentu došlo v 69. minúte, mladý fanúšik vybehol z tribúny do stredového kruhu, kde stál Ronaldo. Hviezdny útočník sa ku chlapcovi naklonil a bez okolkov si s ním spravil "selfie".

Schick si poranil lýtko, jeho štart proti Turecku je otázny

Schick strelil v dueli s Gruzínskom vyrovnávajúci gól v 59. minúte, no o necelých desať minút neskôr ho musel Hašek z trávnika stiahnuť.

Skejtbording: Tury má miestenku do Paríža

Na OH sa kvalifikuje v každej disciplíne 20 najlepších podľa renkingu.

Ženský titul má Jenčušová, juniorka Chladoňová prvá v cieli

Chladoňová prišla do cieľa prvá osamotene s náskokom jeden a pol minúty pred skupinou, v ktorej bojovali o titul české pretekárky.,aktualizované

Hokejbalisti Slovenska podľahli v druhom zápase na MS Grékom

V ďalšom stretnutí nastúpia po dni voľna v pondelok o 20.15 h proti Kanade.

Chelsea získala 17-ročného Brazílčana Estevaa

Estevao je odchovanec brazílskeho prvoligového tímu Palmeiras.

Potocká skončila piata vo finále ME na 200 m pol. pr.

Za víťaznou Anastasiou Gorbenkovou z Izraela zaostala o 3,64 sekundy.,aktualizované

Talianky sa vo finále Ligy národov stretnú s Japonkami

Súboj o titul je na programe v nedeľu o 15.30 SELČ, zápas o tretie miesto sa hrá o 12.00.

Everton angažoval mladého stredopoliara Iroegbunama

Odchovanec West Bromwich Albionu debutoval v Premier League v máji 2021.

ME2024: Českí futbalisti remizovali s Gruzínskom

Mužstvo trénera Ivana Hašeka figuruje na treťom mieste neúplnej tabuľky, na konte má jeden bod, rovnako ako štvrté Gruzínsko.,aktualizované

Florbalisti sezóny sú Ďuríková a Dudovič

Ďuríková po MS 2023 v Singapure ukončila bohatú reprezentačnú kariéru.

Slováci o postup opäť ako trojbodoví, pred štyrmi rokmi nepostúpili

Slováci zdolali na úvod ME 2020 Poľsko (2:1) a v druhom zápase nestačili na Švédov (0:1). V záverečnom stretnutí podľahli Španielsku 0:5 a neprebojovali sa do vyraďovacej fázy.

F1: Pole position na VC Španielska pre Norrisa, druhý Verstappen

Norris si vyjazdil druhú pole position v kariére, keď v záverečnom kole dokonalou jazdou odsunul Verstappena na druhú priečku.,aktualizované

F1: Hasiči pre požiar evakuovali apartmán McLarenu

Incident sa odohral tesne pred tým, ako sa jazdci McLarenu Lando Norris a Oscar Piastri predstavili v treťom voľnom tréningu pred kvalifikáciou na nedeľňajšie preteky.,aktualizované

Kubo a Čorbová obsadili v Coimbre 7. miesto na ME v strednom triatlone

V kategórie elite mužov triumfoval Španiel Antonio Benito Lopez v čase 3:38:16 h.

Hurkacz narazí vo finále turnaja ATP v Halle na Sinnera

Talian si poradil s Čang Č'-čenom z Číny 6:4, 7:6 (3).

Titul majstra Slovenska v šachu pre Neugebauera

Šampionát v bratislavskom Hoteli Tatra vyvrcholil v sobotu záverečným deviatym kolom. Neugebauer v ňom remizoval so Sebastiánom Lukášom Kostolanským a zaistil si titul.

OH2024: Tury postúpil v Budapešti do finále disciplíny street

Slovenský reprezentant je veľmi blízko ku svojej premiérovej olympiáde.

RITUÁLY ME2024: Haraslín prichádza ako posledný, je to isté jedlo

Najprv si obúva pravú kopačku, potom ľavú, ale zaväzuje si ich naopak, čiže najprv ľavú.

Gauffová postúpila do semifinále, Jabeurová a Sobolenková skrečovali

Už v piatok skrečovala svoj štvrťfinálový duel zo zdravotných dôvodov Kazaška Jelena Rybakinová, čo znamenalo postup Bielorusky Viktorie Azarenkovej. ,aktualizované

Sainz dosiahol najrýchlejší čas v treťom tréningu pred VC Španielska

Od 16.00 h bola na programe kvalifikácia.

Piccolo čelí vyšetrovaniu, od EF Education-EasyPost dostal výpoveď

Dvadsaťtriročný Piccolo na seba upozornil minulý rok, keď si na Vuelte obliekol na jeden deň červený dres pre lídra pretekov.

Slovenské hokejbalistky podľahli USA 2:4

Zverenky Mariána Hambálka nastúpia na ďalšie zápasy v nedeľu.

Súťaže vo vodnom slalome olympiády v Los Angeles budú v Oklahome City

Oklahoma City je strediskom amerického vodného slalomu, tento rok sa tam koná aj národný šampionát.

Plavec Duša postúpil v Belehrade do semifinále na 50 m voľným spôsobom

Na prsiarskej päťdesiatke sa medzi najlepšiu šestnástku nedostala ani jedna z dvoch slovenských reprezentantiek.

Škriniara mrzí nevyužitá šanca na postup. Prestali sme si veriť, tvrdí

Tím trénera Francesca Calzonu mal zo začiatku navrch a svoj druhý gól na šampionáte strelil v 17. minúte Ivan Schranz.

Schranz je s dvoma gólmi najlepší strelec po 8. hracom dni

Na spoločnom treťom mieste medzi nahrávačmi figuroval Juraj Kucka s jednou asistenciou, ktorú si pripísal pri Schranzovom víťaznom góle do siete Belgicka (1:0).

Buršíková obsadila v Budapešti konečné 35. miesto

Slovenka predtým získala v prvej časti olympijskej kvalifikačnej série v Šanghaji šesť bodov, patrilo jej 35. miesto zo 48 pretekárok.

Poľsko na turnaji končí, Rakúšania o postup proti Holandsku

V 60. minúte sa Poľsko dočkalo momentu, na ktorý čakalo.

Francúzsky tréner Deschamps: Ak by sa rozhodovalo, Mbappe by hral

Úradujúci vicemajstri sveta Francúzi si v prvých dvoch stretnutiach na šampionáte pripísali iba jeden gól a aj ten dal do vlastnej siete rakúsky obranca Maximilian Wober.

Witsel vynechá pre zranenie zápas proti Rumunsku

Witselovu absenciu potvrdil novinárom na tlačovej konferencii hlavný tréner Belgicka Domenico Tedesco.

Edmonton môže napodobniť finálový obrat Toronta z roku 1942

Tento rekord drží už 82 rokov Toronto, ktoré zaznamenalo v play off 19 gólov, pričom Edmonton má po šiestom finále na konte 18.

Edmonton vyhral tretíkrát po sebe: Víťaza NHL určí až siedmy zápas

Životnú formu potvrdil kanadský útočník Warren Foegele, ktorý v ôsmej minúte otvoril skóre a bodoval v štvrtom stretnutí za sebou, čo je jeho najdlhšia bodová séria v kariére.,aktualizované