Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia

Fakulta masmediálnej komunikácie UCM prechádza na online výučbu

Na archívnej snímke budova Univerzity Cyrila a Metoda v Trnave. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

V prípade prvých ročníkov prebieha výučba zatiaľ kombinovanou formou za prísnych hygienických opatrení.

Trnava 28. septembra (TASR) - Výučba na Fakulte masmediálnej komunikácie (FMK) Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave prechádza na dištančnú formu. Online budú s platnosťou od pondelka prebiehať všetky prednášky a semináre s výnimkou prvých ročníkov, kde bude výučba kombinovaná. Vedenie fakulty tak reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu. Informoval o tom Peter Krajčovič z FMK.

Pôvodný harmonogram, ako dodal Krajčovič, počítal s kombinovanou formou výučby aj vo vyšších ročníkoch. "Dištančnú formu výučby budeme realizovať do času, kým sa situácia s výskytom pozitívnych prípadov nového koronavírusu nezlepší," uviedla dekanka fakulty Ľudmila Čábyová.

FMK v nadväznosti na súčasnú situáciu už predtým upravila harmonogram akademického roka, kedy o jeden týždeň posunula začiatok semestra na 28. septembra. Pre všetky ročníky okrem prvých sa výučba začala až od pondelka, kedy zároveň prechádza do online podoby. V prípade prvých ročníkov prebieha výučba zatiaľ kombinovanou formou za prísnych hygienických opatrení. "Skúsenosti z predchádzajúceho akademického roka, počas ktorého sme realizovali dištančnú formu výučby počas celého letného semestra, nám ukázali, že dokáže efektívne nahradiť prezenčnú formu počas mimoriadnej situácie. Zdravie a bezpečnosť študentov je pre nás prvoradá, preto na online výučbu prechádzame aj teraz," doplnila dekanka FMK.