Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. júl 2024Meniny má Drahomír
< sekcia

GP sa ostro ohradzuje voči obvineniam zo šírenia proruskej propagandy

Na snímke súčasný generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Polícia označila informácie o zničení cintorína v obci Ladomirová v Prešovskom kraji za hoax, ktoré šíri ruské veľvyslanectvo na Slovensku.

Bratislava 16. septembra (TASR) - Generálna prokuratúra (GP) SR sa ostro ohradzuje voči obvineniam zo šírenia proruskej propagandy. Označila ich za nepravdivé. Generálneho prokurátora Maroša Žilinku kritizoval pre vyjadrenie sa k údajnému zničeniu hrobov ruských vojakov napríklad minister obrany.

"GP dôrazne odmieta podsúvanie politického naratívu, ktorý nemá nič spoločné s úradným postupom vyplývajúcim prokuratúre zo zákona," uviedla v stanovisku jej hovorkyňa Jana Tökölyová.

Podotkla, že orgány prokuratúry konajú v danej veci z úradnej povinnosti. "Vzhľadom na charakter a povahu podozrenia je potrebné objektívne, zdôrazňujeme objektívne, prešetriť vec z hľadiska možného naplnenia skutkovej podstaty hanobenia miesta posledného odpočinku," doplnila.

Polícia označila informácie o zničení cintorína v obci Ladomirová v Prešovskom kraji za hoax, ktoré šíri ruské veľvyslanectvo na Slovensku. Informovala že ich preverí. Prešetrenie údajného zásahu avizoval aj Žilinka.

Poslanec Andrej Stančík (OĽANO) chce v súvislosti so Žilinkovými vyjadreniami o údajnom zničení hrobov ruských vojakov iniciovať zvolanie Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR. Na Žilinku reagoval aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), ktorý je presvedčený, že šéf GP SR je "priamym nástrojom ruskej propagandy, ktorého kroky našej krajine veľmi ubližujú".