Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia

Informačná a kybernetická bezpečnosť verejného sektora sa má zlepšiť

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Právna úprava dopĺňa jednoznačnejšie vymedzenie povinnosti používať jednotný dizajnový manuál pre webové sídla a elektronické služby.

Bratislava 30. júla (TASR) - Kybernetická a informačná bezpečnosť verejného sektora by sa mala zlepšiť. Vyplýva to z novely zákona o informačných technológiách vo verejnej správe (ITVS), ktorá nadobudne účinnosť 1. augusta.

Právna úprava dopĺňa jednoznačnejšie vymedzenie povinnosti používať jednotný dizajnový manuál pre webové sídla a elektronické služby. Cieľom je zjednotiť používateľské rozhrania a spôsob komunikácie s používateľom pri poskytovaní elektronických služieb, a to aj vo vzťahu k vyhláške Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR o elektronizácii agendy verejnej správy.

Novela ďalej spresňuje kompetencie vládnej jednotky na riešenie počítačových incidentov CSIRT a MIRRI. S tým súvisí úprava vzťahov medzi zákonom o ITVS a zákonom o kybernetickej bezpečnosti. Úprava zavádza aj jednoznačný postup pri nahlasovaní kybernetických bezpečnostných incidentov.