Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 1. október 2023Meniny má Arnold
< sekcia

Počet pozitívne testovaných zamestnancov komárňanskej nemocnice klesá

Ilustračné foto. Foto: TASR - Ján Krošlák

V nemocnici platia prísne protiepidemiologické opatrenia aj zákaz návštev, výnimka sa vzťahuje po dohode s riaditeľom nemocnice a primárom príslušného oddelenia len na pacientov v terminálnom štádiu.

Komárno 8. februára (TASR) – Nemocnica Agel v Komárne má takmer úplne naplnené svoje kapacity. Hospitalizovaných je 45 pacientov s novým koronavírusom, z nich päť si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších päť pacientov je suspektných, informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Dobrou správou je podľa jeho slov pokles zamestnancov nemocnice pozitívnych na ochorenie COVID-19. „Oproti minulému týždňu ich počet poklesol takmer o dve desiatky,“ povedal Jaška.

Komárňanská nemocnica aktuálne eviduje 25 zamestnancov s pozitívnym testom, ďalších 12 je v karanténe. „Celkovo nám aj z iných dôvodov chýba 60 zamestnancov,“ potvrdil riaditeľ. Nemocnica zaočkovala všetkých zamestnancov, ktorí prejavili záujem a mohli byť očkovaní prvou dávkou vakcíny. Druhú dávku dostalo už 278 zamestnancov.

Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu musela nemocnica na základe príkazu ministerstva zdravotníctva odložiť všetky plánované operácie, stále poskytuje len akútnu zdravotnú starostlivosť. V nemocnici stále platia prísne protiepidemiologické opatrenia aj zákaz návštev, výnimka sa vzťahuje po dohode s riaditeľom nemocnice a primárom príslušného oddelenia len na pacientov v terminálnom štádiu.