< sekcia

Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií

Foto: Packeta

Kuriérske spoločnosti začínajú cítiť nedostatok záujemcov o prácu

Bratislava 26. októbra (OTS) - Packeta (predtým Zásielkovňa) má aktuálne voľných 100 pracovných pozícií. Vzhľadom na blížiacu sa vianočnú sezónu sa počet obsadzovaných pozícií ešte navýši.

Záujem o doručovanie tovaru objednaného na internete rastie a tak rastie aj dopyt po profiloch z oblasti logistiky. Nejde pritom len o samotných kuriérov. Hľadaní sú aj špecialisti a manažéri z oblasti logistiky, vedúci zmeny alebo skladníci. „Aktuálne hľadáme viac ako 100 ľudí. Cítime však, že na trhu je nedostatok uchádzačov o prácu v tejto oblasti a dopyt od prepravných spoločností po nich stále rastie,“ konštatuje Petra Matejíčková, HR manažérka Packety na Slovensku. Podobnú situáciu vnímajú aj iné doručovateľské spoločnosti. Ku koncu roka využívajú tieto firmy vo zvýšenej miere agentúrnych zamestnancov. „Napríklad pred Vianocami, naberáme okrem interných zamestnancov aj desiatky agentúrnych pracovníkov. Minuloročný december to bolo viac ako 200 pracovníkov. Tento rok nebude vyzerať inak.“ konštatuje Petra Matejíčková.

Pribudlo 130 zamestnancov
Dôvodov, prečo na Slovensku chýbajú ľudia v logistike, je niekoľko. Jedným z nich je skokový rast internetového obchodu v minulom roku. Rast trhu nezodpovedá rastu počtu zamestnancov v doručovateľských spoločnostiach. Druhým dôvodom je chýbajúca atraktivita niektorých pracovných pozícií. Napriek tomuto nepriaznivému stavu počet zamestnancov Packety kontinuálne rastie. Od začiatku tohto roka pribudlo takmer 130 zamestnancov. „Každým rokom rastieme dvojnásobne a preto neustále hľadáme nových kolegov,“ konštatuje Petra Matejíčková. Jedným z možných riešení nedostatku pracovníkov sú rôzne zamestnanecké programy. „Tento rok sme spustili Logistickú akadémiu pre nádejné talenty v oblasti logistiky. Tiež spolupracujeme s univerzitami a vytvárame tak dlhodobé partnerstvá. Aj vďaka nim si vychováme vlastných odborníkov,“ uvádza Petra Matejíčková.

Packeta (predtým Zásielkovňa)
Packeta, založená v roku 2010, je digitálna e-commerce platforma, ktorá poskytuje komplexné logistické služby pre internetové obchody. Prevádzkuje taktiež úspešnú službu Medzi nami pre doručovanie zásielok medzi fyzickými osobami. Packeta je súčasťou 14 spoločností holdingu Packeta, ktorá pôsobí v 8 štátoch a doručuje do 33 krajín. Packeta má aktuálne takmer 7 900 vlastných výdajných miest (na Slovensku vyše 1 300 výdajných miest) a 92 000 partnerských výdajných miest. K dnešnému dňu prepravila cez 58 miliónov zásielok a spolupracuje s viac ako 30 000 e-shopmi. Obrat skupiny predstavoval v roku 2020 takmer 2,5 miliardy českých korún a počet prepravených zásielok dosiahol 40,5 miliónov kusov.