Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia

Po Banskej Bystrici jazdí autobus s vyobrazeným usmievavým rúškom

Mesto Banská Bystrica, archívna snímka. Foto: TASR/Wikimedia/Twisp

Dopravca chce kreatívnym polepom karosérie poukázať na potrebu zostať zodpovedný, čo sa týka cestujúcich, celej verejnosti a detí.

Banská Bystrica 3. júna (TASR) – Slovenská autobusová doprava (SAD) Zvolen uviedla do mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Banskej Bystrici autobus, ktorý má na prednej strane vozidla zobrazené usmievavé rúško. Dopravca chce kreatívnym polepom karosérie poukázať na potrebu zostať zodpovedný, čo sa týka cestujúcich, celej verejnosti a detí. Polep znázorňujúci rúško, ktoré sa stalo symbolom pandémie nového koronavírusu, má byť mementom uplynulého obdobia a úsmev náznakom prichádzajúcich lepších čias.

"Pre nás bolo a stále je obdobie pandémie citlivým obdobím, v ktorom sme hneď na začiatku museli na situáciu zareagovať rýchlo a správne. Slúžime verejnosti a našou prioritou bolo nájsť cestu, akou službu poskytovať naďalej, no tiež sa pritom zachovať zodpovedne voči cestujúcim, ako i našim vodičom a ich rodinám," priblížil Adrian Polóny, predseda predstavenstva spoločnosti SAD Zvolen, ktorá zabezpečuje dopravu v meste pod Urpínom.

Pripomenul, že cestovné poriadky prispôsobovali meniacej sa situácii, cestujúcich vzdelávali a nabádali k zodpovednosti. "V tomto smere chceme pokračovať," doplnil a zdôraznil potrebu zodpovedného prístupu aj naďalej.