< sekcia

Strom vďaky a nádeje má pripomínať dodržiavanie hygienických pravidiel

Občiansky aktivista Emil Sedlačko (vľavo) a Adriana Demjanovičová z občianskeho združenia Post Bellum (tretia zľava) sadia Strom vďaky a nádeje, 3. júna 2020 v Trenčíne. Pripomínať dodržiavanie hygienických pravidiel v súvislosti so zabránením šírenia nového koronavírusu bude v Trenčíne Strom vďaky a nádeje. S myšlienkou jeho vysadenia na sídlisku Juh v Trenčíne prišiel občiansky aktivista Emil Sedlačko spolu s občianskym združením Post Bellum. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Strom v Trenčíne je zároveň poďakovaním ľuďom v prvej línii za ich obetavú prácu v boji s pandémiou.

Trenčín 3. júna (TASR) – Pripomínať dodržiavanie hygienických pravidiel v súvislosti so zabránením šírenia nového koronavírusu bude v Trenčíne Strom vďaky a nádeje. S myšlienkou jeho vysadenia na sídlisku Juh v Trenčíne prišiel občiansky aktivista Emil Sedlačko spolu s občianskym združením Post Bellum.

„Mesto Trenčín nám poskytlo strom - ľaliovník tulipánokvetý. Verím, že tu vydrží a ľudia, keď budú chodiť okolo, si spomenú, že tie pravidlá treba ešte dodržiavať,“ skonštatoval Sedlačko.Adriana Demjanovičová z Post Bellum pripomenula, že nezisková organizácia zbiera a zachytáva príbehy ľudí 20. storočia. „Pán Sedlačko v roku 1968 vysadil v Trenčíne Lipu slobody. Vtedy to bolo významné gesto a podporili sme jeho myšlienku aj v súčasnej situácii. Post Bellum má aj iniciatívu Nezabúdame na vás. Vznikla v marci a jej cieľom je spolupráca so seniormi, ktorí sú najviac ohrozenou skupinou v súvislosti s ochorením COVID-19,“ uviedla Demjanovičová s tým, že súčasní seniori sú ľudia 20. storočia a ich príbehy je potrebné zachovať.

Strom vďaky a nádeje je zároveň poďakovaním ľuďom v prvej línii za ich obetavú prácu v boji s pandémiou.