Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia

Sviečku za nenarodené deti je možné zapáliť aj virtuálne

Ilustračná snímka. Foto: TASR Zdenko Dzurjanin

Hlavnou myšlienkou kampane Sviečka za nenarodené deti je spojiť Pamiatku zosnulých 2. novembra so spomienkou na nenarodené deti, ktoré zomreli pri potrate.

Bratislava 1. novembra (TASR) – Sviečku za nenarodené deti je tento rok možné zapáliť aj virtuálne. Andrea Žiaková z Fóra života pre TASR uviedla, že sviečku bude možné zapáliť aj na cintorínoch, v oknách domovov či pri pamätníkoch venovaných spomienke týmto deťom.

Virtuálnu sviečku môže verejnosť zapáliť na stránke www.sviecka.forumzivota.sk alebo 2. novembra v oknách svojich domovov. Hlavnou myšlienkou kampane občianskeho združenia Fórum života je spomienka na všetky deti, ktoré sa z rôznych dôvodov nemohli narodiť, ale aj na mamy, otcov a súrodencov, ktorých táto strata zasiahla.

"Sviečka za nenarodené deti vrcholí 2. novembra a v priebehu celého týždňa bude k dispozícii v kostoloch a dohodnutých prevádzkach. Práve 2. novembra chystáme aj novinku," povedala Žiaková. Ako ďalej priblížila, ide o online akciu, pri ktorej budú reálne zapaľované sviečky dobrovoľníkmi v kostole podľa toho, ako sa budú postupne online zapaľovať virtuálne sviečky na webovej stránke. Akcia sa uskutoční od 19.00 do 22.00 h.

Hlavnou myšlienkou kampane Sviečka za nenarodené deti je spojiť Pamiatku zosnulých 2. novembra so spomienkou na nenarodené deti, ktoré zomreli pri potrate. Momentom, ktorý spája duchovný rozmer kampane s praktickým, je symbolická sviečka. Na pamiatku nenarodených detí môžu ľudia sviečku umiestniť a zapáliť 2. novembra v oknách domovov, ale aj pri pamätníkoch, ktoré sú venované nenarodeným deťom.