Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia

UPJŠ v Košiciach otvorila svoje brány pre záujemcov o štúdium

Na archívnej snímke budova Lekárskej fakulty UPJŠ. Foto: TASR František Iván

Súčasťou DOD boli tiež prednášky, diskusie či workshop. Svoje aktivity prezentovali aj študentské spolky a univerzitné médiá.

Košice 20. októbra (TASR) - Viac ako 800 žiakov a pedagógov stredných škôl prevažne z Košického a Prešovského kraja sa zúčastnilo na piatkovom Dni otvorených dverí (DOD) Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach. TASR o tom informovala jej hovorkyňa Laura Hoľanová.

V areáli Filozofickej fakulty priblížili pedagógovia, študenti a doktorandi univerzity možnosti štúdia, ktoré ponúka lekárska, prírodovedecká, právnická fakulta, fakulta verejnej správy, filozofická fakulta či ústav telesnej výchovy a športu. Návštevníci sa tak mohli oboznámiť s ponukou študijných programov i s možnosťami štúdia vzahraničí vrámci programu Erasmus+.

Súčasťou DOD boli tiež prednášky, diskusie či workshop. Svoje aktivity prezentovali aj študentské spolky a univerzitné médiá. "Program doplnilo univerzitné poradenské centrum, ktorého odborníci poskytli návštevníkom štyri kroky k správnemu výberu vysokej školy," priblížila. Program pokračoval v Botanickej záhrade UPJŠ na Mánesovej ulici.

Hoľanová pripomenula, že tohtoročný DOD prebiehal v hybridnom formáte, najzaujímavejšie momenty programu sú zachytené na sociálnych sieťach UPJŠ.