Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 27. apríl 2026Meniny má Jaroslav
< sekcia

V Chorvátsku opäť evakuovali viaceré školy pre bombové hrozby

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Chorvátska polícia objasnila, že postupuje podľa protokolu reakcie na bombové vyhrážky vrátane prehľadávania priestorov.

Záhreb 27. apríla (TASR) - V niekoľkých školách v chorvátskych mestách Záhreb, Split a Rijeka v pondelok nariadili evakuáciu po hláseniach o možných výbušných zariadeniach. Na miestach zasahuje polícia, informuje TASR podľa správy agentúry HINA.

Chorvátska polícia objasnila, že postupuje podľa protokolu reakcie na bombové vyhrážky vrátane prehľadávania priestorov.

Podobné vyhrážky o nastražených bombách dostali viaceré školy, škôlky, nákupné centrá a iné inštitúcie v Chorvátsku aj v utorok a piatok minulý týždeň. Išlo o falošné hlásenia a nenašli sa žiadne výbušné zariadenia.

Minister vnútra Davor Božinovič v piatok označil tieto hrozby za formu hybridnej vojny. Chorvátska polícia podľa neho spolupracuje s viacerými európskymi krajinami, kde sa podľa predpokladov nachádzajú servery a domény, ktoré boli použité na odoslanie týchto hrozieb.