< sekcia

V Petrohrade sa zrútila časť budovy univerzity, nikto sa nezranil

Hasiči zasahujú pri zrútení časti budovy univerzity v Petrohrade, 16. februára 2019. Foto: TASR/AP

Prípadom sa zaoberá Vyšetrovací výbor Ruskej federácie.

Petrohrad 17. februára (TASR) - Bez obetí a zranených sa zaobišlo sobotňajšie zrútenie časti univerzitnej budovy v ruskom Petrohrade. Pre agentúru TASS to potvrdilo ministerstvo pre mimoriadne situácie. Podľa pôvodných informácií mohlo byť pod sutinami vyše 20 ľudí.

V budove Petrohradskej výskumnej univerzity informačných technológií, mechaniky a optiky sa zrútili stropy od piateho po druhé poschodie. Úrady evakuovali vyše 80 ľudí.

Ministerstvo pre mimoriadne situácie označilo za predbežnú príčinu zrútenia nedodržanie technických požiadaviek počas vykonávania rekonštrukčných prác. Prípadom sa zaoberá Vyšetrovací výbor Ruskej federácie. Začal trestné stíhanie podľa čl. 216 trestného zákona (porušenie bezpečnostných pravidiel pri realizácii stavieb alebo iných prác).


\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Prípadom sa zaoberá Vyšetrovací výbor Ruskej federácie. "}