MS vo futbale 2026
Všetky správy
Desiatky ambulancií začali od nového roka vyberať pri vyšetrení poplatky na kompenzáciu prevádzkových nákladov, pre TASR to uviedol prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth.
V poslednom období vymenilo podľa prieskumu staré za menej energeticky náročné spotrebiče 27 % opýtaných. Ďalších 35 % ľudí zvažuje takúto výmenu.
Z peňazí, ktoré školy dostávajú, nemôžu podľa Gröhlinga zaplatiť ani svoje bežné fungovanie.
Horecký poznamenal aj to, že chcú zvýšiť prevádzkový normatív.
Doteraz fungujúca schéma z minulého roka, ktorá má pokračovať aj v tomto roku, pracovala s kompenzáciami až po úhrade faktúr.
Ušetrené financie pomôžu vykryť zvyšujúce sa výdavky energií. Budú využité napríklad v budovách, ktoré patria mestu.
Ide o pokračovanie pomoci na podporu hospodárstva v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine, ktorú ministerstvo poskytovalo už počas decembra 2022.
Bez rozsiahlych a spoľahlivých dodávok z Nórska by bola situácia v Nemecku túto zimu oveľa ťažšia, pripomenul Büchner.
Predseda akadémie doplnil, že Ministerstvo dopravy a výstavby SR spúšťa schému na zatepľovanie historických budov, pričom SAV sa v takomto režime nachádza.
Väčšina respondentov, a to až 55 %, zatiaľ vyššie náklady na energie nepremietla do cien.