MS vo futbale 2026
Všetky správy
Česká vláda na stredajšom mimoriadnom zasadnutí prerokovala návrhy ministerstva zdravotníctva na sprísnenie opatrení proti šíreniu vírusu SARS-CoV-2.
V krajine tiež zrušili množstvo pandemických opatrení a život miestnych obyvateľov sa vrátil viac menej do normálu.
Na tretiu dávku mali doteraz v Poľsku nárok iba ľudia starší ako 50 rokov a zdravotnícki pracovníci, pripomenula PAP.
Do štvrtka bolo na Novom Zélande zaočkovaných približne 68 percent dospelých obyvateľov.
Prejavujeme solidaritu so štátom a občanmi spoločným úsilím zabrániť šíreniu nepodložené dezinformácie šírené antivaxermi, uviedol šéf litovskej asociácie on-line médií Marcinkus.
Podľa nových pravidiel sa covidpasom bude nutné preukazovať pri vstupe do reštaurácií, kaviarní, hotelov, koncertných siení, ale aj kín, fitnescentier, múzeí, nákupných centier či plavární.
Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je hospitalizovaných 1799 pacientov, pričom mnohí sú umiestnení na chodbách nemocníc či v stanoch, keďže na JIS je k dispozícii len 1668 lôžok.
Liek Molnupiravir od farmaceutickej spoločnosti Merck a Ritonavir od Pfizeru budú podávané najrizikovejším skupinám.
Opatrenie sa bude vzťahovať na 160.000 zamestnancov mesta New York. Pre policajtov, hasičov či pracovníkov komunálnych služieb bude očkovanie povinné od 1. novembra.
Srbská premiérka Ana Brnabičová priblížila, že uvedené nariadenia budú platiť po 22.00 h, keď sa v nočných kluboch schádzajú davy ľudí.