MS vo futbale 2026
Všetky správy
Zhoršenie kvality ovzdušia spôsobuje zvýšená koncentrácia prachových častíc Pm10 a zhoršené rozptylové podmienky.
Nízke teploty budú na severe pretrvávať do 23. januára a očakávaná teplota vzduchu by mala v noci dosiahnuť minimálne -20 až -22 stupňov Celzia.
Zjazdné by však mali byť všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty, cesty I. až III. triedy i horské priechody.
Najnižšiu teplotu zaznamenali v Oravskej Lesnej, kde bolo mínus 21,8 stupňa Celzia.
Príčinami smogovej situácie sú podľa meteorológov vysoké emisie častíc PM10 z cestnej dopravy a z vykurovania pevným palivom a z ďalších lokálnych zdrojov a nepriaznivé rozptylové podmienky.
SHMÚ varuje aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov v Košickom a Prešovskom kraji. Vydal výstrahu 1. stupňa s platnosťou od nedele 18.00 h do pondelka 18.00 h.
Pre okresy Košice-mesto, Košice-okolie, Trebišov, Michalovce, Sobrance, Vranov nad Topľou a Prešov vydali meteorológovia výstrahu prvého stupňa s platnosťou od 18.00 h.
Príčinami smogovej situácie sú podľa meteorológov vysoké emisie prachových častíc PM10.
Pre okresy Žilinského, Banskobystrického, Prešovského, Košického a Trenčianskeho kraja vydal výstrahu 1. stupňa s platnosťou od 22.00 h do nedele 09.00 h.
Zároveň na strednom a severnom Slovensku platí na noc z piatka na sobotu (19.1.) výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami.,aktualizované