Tenis

WTA uľahčí tenistkám návrat po tehotenstve či zranení

Po 52-týždennej alebo dlhšej pauze budú môcť použiť svoje predchádzajúce rebríčkové postavenie na dvanástich turnajoch počas troch rokov.

DAVIS CUP: Tím Francúzska povedie Grosjean

Štyridsaťročný Grosjean nahradí Amelie Mauresmovú, ktorá mala prevziať tím v roku 2019 od Yannicka Noaha.

Tenistka V. Kužmová neuspela vo finále turnaja ITF v Dubaji

Ako nasadená dvojka podľahla Číňanke Šuaj Pcheng.

O ATP Turnaj majstrov majú záujem okrem Londýna aj Tokio či Singapur

Do roku 2020 sa záverečný mužský tenisový turnaj roka bude konať v britskej metropole, ktorá sa opätovne uchádza o organizáciu.

Kužmová postúpila do finále turnaja ITF v Dubaji

V semifinále deklasovala Jevgeniju Rodinovú z Ruska za 51 minút 2:0 na sety.

Djokovič s Halepovou majstrami sveta ITF za rok 2018

Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu získal tento honor po šiesty raz v kariére, Halepová premiérovo.

Bajin sa stal prvým držiteľom ocenenia pre trénera roka na okruhu WTA

Nemeckému koučovi priniesla triumf spolupráca s Japonkou Naomi Osakovou.

Tenisový bratia B. a M. Bryanovci sa predstavia opäť spolu v Aucklande

Štyridsaťročné dvojičky z USA tak odštartujú už svoju spoločnú 21. sezónu v ATP Tour.

S. Williamsová a Murray sa po ročnej pauze vrátia na Australian Open

Organizátori prvého grandslamového podujatia budúcej sezóny v stredu informovali, že na turnaji by sa mali predstaviť všetci hráči zo svetovej elity.,aktualizované

DAVIS CUP: Začal sa predpredaj vstupeniek na zápas SR - Kanada

Tím kapitána Dominika Hrbatého čaká s Kanaďanmi kvalifikácia o postup na finálový turnaj zreformovaného Davisovho pohára.

Spoločnosť Kosmos chce po Davis Cupe vstúpiť aj do Fed Cupu

Španielska spoločnosť, ktorej majiteľom je futbalista FC Barcelona Gerard Piqué, podpísala nedávno 25-ročnú zmluvu s Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF).

Po triumfe nad Davisovom pohári vítali tenistov doma tisíce Chorvátov

Pre Chorvátov to bolo druhé víťazstvo v histórii prestížnej súťaže, prvýkrát sa z neho tešili v roku 2005. Informovala agentúra AFP.

DAVIS CUP: Toto sú ohlasy médií na finálový triumf Chorvátska

Chorvátski tenisti zvíťazili na antuke v Lille nad domácim Francúzskom 3:1.

Čilič po chorvátskom triumfe: Je to výnimočný moment

Čilič nastúpil proti Pouilleovi s cieľom nadviazať na piatkový triumf nad Jo-Wilfriedom Tsongom. ,aktualizované

Chantal ŠKAMLOVÁ na rovinu: Kariéru si roky musím financovať sama

Hosťom v televíznom štúdiu TABLET.TV bola tentokrát slovenská tenistka Chantal Škamlová, s ktorou sme prebrali viacero zaujímavých tém.

Davis Cup: Chorvátsko vedie nad Francúzskom, Čorič zdolal Chardyho

Čorič prelomil prvé dve podania svojho súpera a dostal sa do vedenia 4:0. Chardyho nepustil ani k jednému brejkbalu a prvý set vyhral presvedčivo 6:2. ,aktualizované

Vajdu dojal príbeh Djokoviča: Nole túži po kalendárnom Grand Slame

Antuková sezóna nevyšla tejto dvojici podľa predstáv, v júli však Djokovič štvrtýkrát vyhral Wimbledon a odštartoval impozantný návrat na mužský Olymp.

Cibulková a Kližan sa stali Tenistami roka 2018

Cibulková sa stala najúspešnejšou hráčkou v histórii ankety, keď zvíťazila už ôsmykrát.,aktualizované

Davis Cup: Finále v Lille otvorí súboj Chardyho s Čoričom

Tohtoročné finále prestížnej súťaže sa odohrá na antuke v Lille na štadióne Pierra Mauroya pod zaťahovacou strechou. Obhajcovia šalátovej misy Francúzi sa pokúsia o jedenásty triumf.