Tenis

Riskeová postúpila do semifinále turnaja WTA v Portoroži

Američanka Alison Riskeová nasadená ako tretia vyradila Francúzku Kristinu Mladenovicovú.

Ostapenková sa prebojovala do semifinále turnaja WTA v Luxemburgu

Vo štvrťfinále si ako tretia nasadená poradila s turnajovou osmičkou Alizé Cornetovou z Francúzska.

Mihalíková postúpila do semifinále štvorhry na turnaji WTA v Portoroži

V boji o postup do finále dvojica narazí na najvyššie nasadený domáci pár Andreja Klepačová, Tamara Zidanšeková.

Plíšková pre zranenie zápästia príde o turnaj v Ostrave

Druhý ročník podujatia WTA kategórie 500 s dotáciou 565.530 dolárov štartuje cez víkend zápasmi kvalifikácie.

Daviscupový duel Slovensko - Čile otvoria Molčan s Garinom

Víťaz stretnutia postúpi do kvalifikácie o postup na budúcoročný finálový turnaj Davisovho pohára.,aktualizované

Raducanuová ešte nevie, či bude hrať v Indian Wells

Osemnásťročná Raducanuová sa stala prvou kvalifikantkou, ktorá získala grandslamový titul, keď na ceste za trofejou neprehrala ani jeden set.

Tausonová postúpila do štvrťfinále turnaja WTA v Luxemburgu

V 2. kole zdolala nasadenú štvorku Jekaterinu Alexandrovovú z Ruska.

Nadal: Budem bojovať za to, čo chcem

Tenista bol v Barcelone, aby sa podrobil ošetreniu, ktoré si vyžiada niekoľko dní odpočinku a niekoľko týždňov mimo kurtu.

Mladenovicová postúpila do štvrťfinále na turnaji WTA v Portoroži

Do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v slovinskom Portoroži postúpila aj Talianka Bronzettiová.

Čiľania nie sú typickí antukári, upozorňuje tenistov kapitán Tóth

Do tímu sa vracia Filip Polášek, ktorý vlani v marci po zápase s Českom oznámil koniec daviscupovej kariéry. Tóth ho však presvedčil, aby opäť reprezentoval Slovensko v prestížnej súťaži.

Jednotka Martičová nepostúpila do 2. kola v Portoroži

Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v Slovinsku.,aktualizované

Schmiedlová nepostúpila do 2. kola na turnaji WTA v Luxemburgu

V utorkovom úvodnom kole podľahla kazašskej súperke Zarine Dijasovej v troch setoch 0:6, 6:1 a 4:6.,aktualizované

Kužmová postúpila na turnaji WTA v Portoroži do hlavnej súťaže

Zverenka trénera Tomáša Hrunčáka si v prvom kole hlavného pavúka zmeria sily s Chorvátkou Terezou Mrdezovou.

Putin zablahoželal Medvedevovi k zisku titulu na US Open

Medvedev ukončil 16-ročné ruské čakanie na grandslamového šampióna v mužskom singli.

Šampionát WTA presunuli zo Šen-čenu do Guadalajary

Mnohé významné športové podujatia presunuli z najľudnatejšej krajiny sveta do iných lokalít pre cestovné obmedzenia spojené s pandémiou koronavírusu.

Samsonovová postúpila do 2. kola turnaja WTA v Luxemburgu

V úvodnom kole ako nasadená sedmička zdolala Japonku Misaki Doiovú hladko 6:2, 6:3.

Medvedev a Tsitsipas si zaistili účasť na turnaji majstrov v Turíne

Obaja sa pripojili k Srbovi Novakovi Djokovičovi, ktorý si už v preddtihu zaistil štart na záverečnom vrchole sezóny.

Ohlasy médií a osobností na triumf Daniila Medvedeva

Ruský tenista vyhral svoj prvý Grand Slam a Djokovičovi prekazil šancu o historický zápis do dejín.

Na čele rebríčka ostala Bartyová, Schmiedlová poskočila na 85. miesto

Zo Sloveniek je najvyššie na 85. mieste Anna Karolína Schmiedlová.

Djokovič na čele rebríčka ATP aj po prehre vo finále US Open

V prvej stovke nie je žiadny slovenský tenista.

Medvedev oslávil titul prvkom z videohry

Djokoviča, ktorý v tomto roku vyhral Australian Open, Roland Garros a Wimbledon, delilo jediné víťazstvo od unikátneho zápisu do tenisovej histórie.

Stosurová so Šuaj Čang víťazkami ženskej štvorhry

Vo finále zdolali domáci americký pár Cori Gauffová, Catherine McNallyová

Medvedev prekazil Djokovičovi kalendárny Grand Slam

Djokovič vzdal hold newyorským divákom, ktorí ho povzbudzovali, aj keď sa mu medarilo.,aktualizované

Krawczyková so Salisburym sa stali víťazmi miešanej štvorhry

Pre Salisburyho je druhý titul v New Yorku, v piatok po boku Američana Rajeeva Rama triumfoval v mužskom debli.

Nadal sa lieči v Barcelone, pár týždňov nebude hrať

Nadal od neúspešného júnového finále na Roland Garros, kde podľahol Novakovi Djokovičovi, odohral iba dva zápasy na turnaji vo Washingtone.

US Open: Víťazmi mužskej štvorhry sa stali Ram so Salisburym

Víťazi získali druhý spoločný titul na turnajoch veľkej štvorky.

Finále US Open bude po 22 rokoch patriť tínedžerkám

Zatiaľ čo Raducanuová nestratila na turnaji zatiaľ ani set, jej finálová súperka Leyla Fernandezová z Kanady ukazuje psychickú odolnosť v trojsetových dueloch.

US Open: Raducanuová prvou kvalifikantkou v grandslamovom finále

V boji o titul si zahrá proti 19-ročnej Leylah Fernandezovej z Kanady, ktorá vyradila dvojku podujatia Arinu Sobolenkovú z Bieloruska po trojsetovej bitke 7:6 (3), 4:6 a 6:4.,aktualizované

US Open: Sakkariová zdolala Plíškovú a postúpila do semifinále

Najbližšie sa stretne s Britkou Emmou Raducanuovou, ktorá zvíťazila nad Švajčiarkou Belindou Benčičovou 6:3, 6:4.

US Open: Djokovič zdolal Berrettiniho a postúpil do semifinále

V New Yorku vyradil Taliana Mattea Berrettiniho nasadeného ako šiesteho 5:7, 6:2, 6:2, 6:3.,aktualizované

Zverev postúpil na US Open už do semifinále

Jeho semifinálovým súperom bude víťaz duelu medzi najvyššie nasadeným Srbom Novakom Djokovičom a Talianom Matteom Berrettinim.

Fernandezová zdolala Svitolinovú vo štvrťfinále US Open

Jej súperkou v boji o finále bude turnajová dvojka Bieloruska Arina Sobolenková, ktorá nedala šancu Barbore Krejčíkovej. Češku vyprevadila z kurtu za 88 minút po víťazstve 6:1, 6:4.

Auger-Aliassime si zahrá prvýkrát grandslamové semifinále

Ruský tenista Daniil Medvedev sa stal prvým semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovovm turnaji US Open.,aktualizované

Slováci proti Čile s Gombosom, Molčanom, Kleinom, Poláškom a Zelenayom

Zápas Slovenska s Čile budú sprevádzať prísne opatrenia. ,aktualizované

Djokovič zdolal Brooksbyho, vo štvrťfinále ho čaká Berrettini

Djokovič nebol v prvom sete vo svojej koži. Dvakrát stratil vlastný servis a dokázal uhrať jediný gem.

Karolína Plíšková postúpila do štvrťfinále US Open

Benčičovej vyšiel úvod zápasu so Swiatekovou, keď hneď v úvodnom geme prelomila podanie vlaňajšej šampiónky Roland Garros a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 2:0.

Polášek s Peersom postúpili do štvrťfinále štvorhry na US Open

Ôsmy nasadený pár si v pondelkovom osemfinále poradil s holandskou dvojicou Wesley Koolhof, Jean-Julien Rojer.,aktualizované

Kerberová prehrala v osemfinále US Open s Fernandezovou

Fernandezová zdolala bývalú svetovú jednotku po tom, ako otočila nepriaznivý vývoj zápasu a po víťazstve v tajbrejku druhého setu dominovala v rozhodujúcom dejstve.,aktualizované