Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Tenis

V Rumunsku začne Gombos, Mečíř: Kližko chcel hrať ako druhý

Členovia slovenského daviscupového tímu sprava Martin Kližan, Andrej Martin, Norbert Gombos, Igor Zelenay a nehrajúci kapitán Miloslav Mečíř pózujú počas žrebu pred piatkovým stretnutím 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára v rumunskej Constante 16. júla 2015. Foto: TASR / AGERPRES - Silviu Matei

Podľa kapitána slovenského tímu na poradí zápasov až tak nezáleží.

Bratislava 16. júla (TASR) - Rumunská tenisová jednotka Marius Copil a slovenská dvojka Norbert Gombos nastúpia v piatok o 12.00 SEČ proti sebe v úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola 1. skupiny euró-africkej zóny Davisovho pohára. V druhom singli si na antuke v Konstanci zmerajú sily Adrian Ungur a líder slovenského tímu Martin Kližan. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v hoteli Vega v čiernomorskom stredisku.

Do sobotňajšej štvorhry so začiatkom o 14.00 nominoval rumunský kapitán Andrei Pavel čerstvého wimledonského šampióna Horiu Tecaua a Florina Mergeu. Kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř predbežne nahlásil pár Igor Zelenay, Andrej Martin, ktorý nahradil vo výbere pôvodne nominovaného Jozefa Kovalíka. Nedeľňajší program otvorí v tenisovom klube IDU na pravé poludnie duel tímových jednotiek Copila a Kližana, v záverečnej dvojhre by sa mali na dvorci objaviť Ungur s Gombosom. Víťaz súboja postúpi do septembrovej baráže o svetovú skupinu. Hlavným rozhodcom bude Španiel Poncho Ayala, v úlohe empajrového sa predstaví jeho krajan Nacho Forcadell. Hrá sa s loptičkami značky Dunlop Fort Clay Court.

V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas, v tom prvom v septembri 2002 v baráži o účasť vo svetovej skupine v Prešove zvíťazili Rumuni 4:1. Ústrednou postavou hostí bol vtedy Pavel, ktorý vyhral obe dvojhry a uspel aj vo štvorhre po boku Gabriela Trifua. Slováci začiatkom marca deklasovali v 1. kole euro-africkej zóny v bratislavskom NTC Slovinsko 5:0. Rumuni si v Sibiu rovnakým výsledkom poradili s Izraelom.

Rumunská tenisová jednotka Marius Copil (vľavo) a slovenská tenisová jednotka Martin Kližan pózujú počas žrebu pred piatkovým stretnutím 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára v rumunskej Constante 16. júla 2015.
Foto: TASR / AGERPRES - Silviu Matei


Gombos je rád, že v Rumunsku začína. "Som zvyknutý hrať prvý zápas, lebo v posledných daviscupových stretnutiach som väčšinou začínal ja. Som rád aj kvôli Kližovi, lebo on chcel hrať druhý zápas. S Mariusom Copilom som ešte nehral, iba sme spolu trénovali na turnajoch, ale poznám ho. Je to tenista so silným podaním a útočnou hrou. Nebude to ľahké, ale vynasnažím sa bojovať a získať pre náš tím bod," povedal pre TASR víťaz tohtoročných challengerov v Cherbourgu a Prahe.

Podľa Mečířa na poradí zápasov až tak nezáleží. "Nie je podstatné, kto nastúpi ako prvý, Martin Kližan si však želal hrať ako druhý, takže to vyšlo. Všetko to budú veľmi ťažké zápasy, najmä ten prvý piatkový, pretože hlásia veľké teplo. Noro Gombos sa v prvých dňoch po príchode do Konstanci trochu trápil a hľadal, no teraz je to už lepšie, chytá tempo. Dôležité je, aby chytil začiatok zápasu a neprepadol. Je to však srdciar, ktorý sa v Davis Cupe dokáže vždy vyhecovať k výborným výkonom. To isté platí aj o Kližkovi. Pokiaľ ide o zmenu v nominácii, v prospech Andreja Martina rozhodla aktuálna forma i to, že s Igorom Zelenayom už spolu v Davis Cupe odohrali kvalitnú štvorhru," povedal pre TASR slovenský kapitán.

žreb stretnutia 2. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára

Rumunsko - SLOVENSKO

piatok 12.00 SEČ: Marius Copil - Norbert Gombos, Adrian Ungur - Martin Kližan

sobota 14.00 Horia Tecau, Florin Mergea - Andrej Martin, Igor Zelenay

nedeľa 12.00 Copil - Kližan, Ungur - Gombos