Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. november 2023Meniny má Ondrej a Andrej
< sekcia Tenis

Slováci majú dobrý tím, najlepšie poznám Kližana, hovorí Rola

Blaž Rola Foto: TASR/AP Photo

Slovinský tenista Blaž Rola by mal byť lídrom svojej krajiny v zápase 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára v marci 2015.

Trnava 20. septembra (TASR) - Slovinský tenista Blaž Rola by mal byť lídrom svojej krajiny v zápase 1. kola 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára na pôde Slovenska (6.-8. marca 2015). Zverencov kapitána Miloslava Mečířa považuje za silných súperov, najlepšie pozná Martina Kližana, s ktorým trénoval v USA.

"Je dobré, že aspoň hráme proti krajine, ktorá je blízko pri nás. Prídu aj nejakí slovinskí fanúšikovia. Slováci majú dobrý tím, dobre poznám Martina Kližana, Lukáša Lacka aj Norberta Gombosa. Sú skvelí. Bude to pre nás náročné," povedal pre tennis-arena.cz počas challengeru v Trnave Rola, ktorý je teraz slovinskou mužskou jednotkou.

V družstve by ho mohli doplniť Blaž Kavčič a Aljaž Bedene. Rola dúfa, že všetci budú k dispozícii. „V minulosti sme mali problémy so zraneniami, hráči neboli zdravotne v poriadku. Predovšetkým chcem, aby sme boli fit, ale je to ešte ďaleko. Uvidíme, ako sa to vyvinie.“ Rola očakáva, že Slováci pripravia pre marcové stretnutie tvrdý povrch. Naznačil to aj nehrajúci kapitán Mečíř. „Netušil som, kedy sa presne hrá, ale keďže je to v marci, tak predpokladám, že nastúpime na harde v hale,“ myslí si Rola, ktorý sa najlepšie pozná s Kližanom.

Hral s ním dva razy v kariére, obidva zápasy prehral. Naposledy na Australian Open 2014 v druhom kole nestačil na Slováka po prehre 4:6, 3:6, 7:5, 6:7 (2). "Keď som bol párkrát na Floride, trénoval som s ním. Proti nemu som aj dva razy hral, nanešťastie s negatívnym skóre. Zdolal ma, je dobrý hráč,“ zakončil 85. hráč svetového rebríčka ATP vo dvojhre.