Utorok 14. máj 2024Meniny má Bonifác
< sekcia Tenis

Srbka Jankovičová vyhrala tenisový turnaj v Číne

Srbská tenistka Jelena Jankovičová. Foto: TASR/AP

Štvrtá nasadená hráčka rozdrvila vo finále dvojhry Češku Denisu Allertovú za 71 minút 6:2, 6:0.

Kuang-čou 26. septembra (TASR) - Srbská tenistka Jelena Jankovičová sa stala víťazkou turnaja WTA v čínskom Kuang-čou. Štvrtá nasadená hráčka rozdrvila vo finále dvojhry Češku Denisu Allertovú za 71 minút 6:2, 6:0 a získala už svoj štrnásty titul na hlavnom profesionálnom okruhu.

Jankovičová sa vďaka turnajovému triumfu posunie vo svetovom rebríčku na 25. miesto. Allertová sa predstavila vo finále na okruhu WTA prvýkrát v kariére, v renkingu poskočí do šiestej desiatky.

Bývalý svetová jednotka, ktorá už v auguste vyhrala menší turnaj v čínskom Nan-Čchangu, sa do tejto krajiny zamilovala. "Je úžasné, že som tento rok získala v Číne už svoj druhý titul. Je to pre mňa výnimočné miesto. Denisa predviedla v Kuang-čou spanilú jazdu, zdolala niekoľko skvelých hráčok a dostala sa až do finále. Klobúk dole pred jej výkonom. Dnešný zápas bol pritom oveľa vyrovnanejší, než hovorí konečný rezultát," citovala agentúra Reuters slová Jankovičovej.