< sekcia Tenis

Masters: Djokovič si v prvom dueli hladko poradil so Schwartzmanom

Na snímke srbský tenista Novak Djokovič prichádza na zápas mužskej dvojhry skupiny s názvom Tokio 1970 proti Argentínčanovi Diegovi Schwartzmanovi na turnaji majstrov v Londýne 16. novembra 2020. Foto: TASR/AP

Najvyššie nasadený hráč v prvom dueli skupiny s názvom Tokio 1970 potvrdil úlohu favorita a osmičku podujatia zdolal v dvoch setoch 6:3, 6:2.

Londýn 16. novembra (TASR) - Srbský tenista Novak Djokovič úspešne odštartoval účinkovanie na koncoročnom turnaji majstrov v Londýne. Najvyššie nasadený hráč v prvom dueli skupiny s názvom Tokio 1970 potvrdil úlohu favorita a osmičku podujatia Diega Sebastiana Schwartzmana z Argentíny zdolal v dvoch setoch 6:3, 6:2. Zápas trval 78 minút.

Djokovič vylepšil vzájomnú bilanciu so svojim súperom na 6:0, vôbec prvýkrát sa obaja hráči stretli v hale. Vstup vyšiel nečakane lepšie Argentínčanovi, ktorý sa už v treťom geme dostal k dvom brejkbalom a ten druhý aj premenil. Srb reagoval okamžite rebrejkom a definitívne prevzal réžiu nad zápasom. Vo ôsmej hre po boji zobral Schwartzamovi servis na 5:3 a v nasledujúcom geme premenil hneď prvý setbal. Djokovič vyhral päť hier za sebou, takže sa v druhom dejstve dostal do náskoku 2:0. Argentínsky debutant na turnaji majstrov už v ďalšom priebehu nedokázal zdramatizovať vývoj duelu, variabilnejšie hrajúci Srb ho opätovne brejkol na 4:1 a pripísal si suverénne víťazstvo.

"Nezačal som najlepšie, už v tretej hre som stratil servis a až do stavu 4:3 to bolo celkom vyrovnané. Potom som zlepšil hru, hral som istejšie a s výkonom najmä v druhom sete môžem byť spokojný. Bol to z mojej strany na úvod turnaja dobrý zápas a už sa teším na ďalšie výzvy," povedal v pozápasovom rozhovore Djokovič, ktorý môže v londýnskej 02 aréne celkovým triumfom dosiahnuť rekordné šieste víťazstvo v sezónnom finále. Historicky by sa tak vyrovnal tentoraz absentujúcemu Rogerovi Federerovi zo Švajčiarska. Zverenec slovenského kouča Mariána Vajdu získal naposledy trofej na turnaji majstrov v roku 2015.

Vo večernom dueli skupiny nastúpia od 21.00 h proti sebe štvrtý nasadený Rus Daniil Medvedev a turnajová päťka Alexander Zverev z Nemecka.

Skupina Tokio 1970


Novak Djokovič (Srb.-1) - Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-8) 6:3, 6:2

od 21.00 h: Daniil Medvedev (Rus.-4) - Alexander Zverev (Nem.-5)