Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 26. jún 2026Meniny má Adriána
< sekcia Tenis

Osaková postúpila do semifinále turnaja WTA v Bad Homburgu

Japonská tenistka Naomi Osaková. Foto: TASR/AP

Medzi najlepšiu štvorku sa dostala aj Češka Karolína Muchová.

Bad Homburg 25. júna (TASR) - Japonská tenistka Naomi Osaková postúpila do semifinále dvojhry na trávnatom turnaji WTA v nemeckom Bad Homburgu. Vo štvrťfinále si ako nasadená šestka poradila s Jekaterinou Alexandrovovou z Ruska hladko 6:2 a 6:2.

Medzi najlepšiu štvorku sa dostala aj Češka Karolína Muchová. Štvrtá nasadená hráčka vyradila po trojsetovom boji Dánku Claru Tausonovú 1:6, 6:2, 6:4.



dvojhra - štvrťfinále:

Elena-Gabriela Ruseová (Rum.) - Emma Navarrová (USA) 6:4, 6:2, Karolína Muchová (ČR-4) - Clara Tausonová (Dán.) 1:6, 6:2, 6:4, Wang Sin-ju (Čína) - Jelina Svitolinová (Ukr.-3) bez boja, Naomi Osaková (Jap.-6) - Jekaterina Alexandrovová (Rus.) 6:2, 6:2