< sekcia Tenis

PEUGEOT SLOVAK OPEN: Klein je v osemfinále dvojhry, čaká ho Kukuškin

Lukáš Klein, archívna snímka. Foto: FOTO TASR - Pavel Neubauer

Slovenský tenista v 2. kole po kvalitnom výkone vyradil štrnásteho nasadeného Čecha Jiřího Veselého.

Bratislava 6. novembra (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Klein sa prebojoval do osemfinále dvojhry na bratislavskom challengeri Peugeot Slovak Open. V 2. kole po kvalitnom výkone vyradil štrnásteho nasadeného Čecha Jiřího Veselého 4:6, 7:6 (5), 6:2. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi vo štvrtok proti turnajovej jednotke Kazachovi Michailovi Kukuškinovi.

Klein sa nezľakol Veselého a od začiatku zápasu držal s favoritom krok. Držiteľ voľnej karty výborne podával a s pribúdajúcimi minútami začal mať navrch aj v dlhších výmenách. V tajbrejku viedol už 6:2 a po zisku druhého setu získal ešte väčšie sebavedomie. Hneď na začiatku tretieho dejstva zobral Veselému servis a po ďalšom brejku za stavu 4:2 už zápas dotiahol do úspešného konca.

Klein po zisku najcennejšieho skalpu v kariére označil zápas proti Veselému za veľmi náročný. "Víťazstvo nad Jirkom sa rodilo ťažko. V prvom sete rozhodol jeden brejk, spravil som tam lacnú chybu. V druhom dejstve som sa pri jeho servise postavil ďalej a v tajbrejku som dostal do kurtu pár returnov. V treťom sete to už bolo dobré. Zápas proti Kukuškinovi bude úplne iný, videl som ho na tréningu. Bude to náročný súper," uviedol Klein pre oficiálnu stránku turnaja.

Dvojhra - 2. kolo:

Lukáš KLEIN (SR) - Jiří Veselý (14-ČR) 4:6, 7:6 (5), 6:2