Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. november 2023
< sekcia Tenis

Slováci nastúpia 1. kole euro-africkej zóny v doma proti Slovincom

Slovenský tenista Norbert Gombos Foto: TASR/AP

Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Dubaji.

Dubaj 18. septembra (TASR) - Slovenskí tenisti nastúpia v 1. kole 1. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára (6.-8. marca 2015) doma proti Slovinsku. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v rámci výročného valného zhromaždenia Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v Dubaji, pri ktorom zverenci kapitána Miloslava Mečířa figurovali medzi nenasadenými tímami.

Okrem Slovincov ešte mohli naraziť na Rakúsko, Dánsko, Litvu, Poľsko, Rumunsko, Rusko a víťaza duelu 2. kola play off Lotyšsko - Švédsko. V prípade triumfu nad Slovinskom v prvom vzájomnom zápase by sa v 2. kole 17.-19. júla stretli s úspešnejším z dvojice Izrael - Rumunsko, pričom by hrali s určitosťou vonku.

Slováci počas uplynulého víkendu prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Chicagu s domácim tímom USA hladko 0:5. Jediný set získal v záverečnej dvojhre proti Samovi Querreymu v súboji tímových dvojok Norbert Gombos.

Slovenský kapitán Miloslav Mečíř bol so žrebom spokojný: "Mali sme šťastie. Slovinci sú hrateľným súperom. Majú dvoch hráčov v prvej stovke a Bedeneho, ktorý v nej v minulosti tiež figuroval. V domácom prostredí však máme šancu zvíťaziť. Predpokladám, že budeme hrať na harde v hale. Začiatkom marca sa ešte nedá hrať vonku na antuke, navyše tvrdý povrch v bratislavskom NTC našim chlapcom vyhovuje a sú naň zvyknutí," povedal pre TASR Mečíř.

Gombosa žreb potešil

Nehrajúci kapitán slovenského daviscupového tímu Miloš MeČíř (vľavo) dáva pokyny Slovákovi Norbetovi Gombosovi v úvodnej dvojhre proti Američanovi Johnovi Isnerovi
Foto: TASR/AP
Gombosa potešilo, že Slováci začnú nový daviscupový ročník doma. "Som rád, že budeme mať v úvodnom zápase výhodu domáceho prostredia. Slovinci sú prijateľným súperom, no nebude to jednoduché. Najlepšie poznám Aljaža Bedeneho, ktorý je mojím dobrým kamarátom. V minulosti bol v prvej svetovej stovke, po zranení zápästia klesol v rebríčku. Svoje kvality majú aj Blaž Kavčič a Blaž Rola, obaja sú nepríjemní hráči, no doma máme šance uspieť," povedal pre TASR rodák z Galanty.

Sila Slovincov

Moška, ktorý sa zúčastnil priamo na žrebovaní v Dubaji, považuje Slovincov za silného súpera. "Je to vyrovnaný tím s dvomi hráčmi prvej svetovej stovky Kavčičom a Rolom. Verím však, že domáce prostredie bude jazýčkom na váhach. Ak budeme kompletní, máme šancu zvíťaziť, pretože Martin Kližan i Lukáš Lacko majú väčšie skúsenosti z turnajov i ťažkých daviscupových zápasov ako najlepší Slovinci. O povrchu je zatiaľ predčasné hovoriť, kapitán Miloš Mečíŕ sa najskôr musí poradiť s hráčmi,".

Ocenenie pre Mošku

Na výročnom valnom zhromaždení Medzinárodnej tenisovej federácie si v Dubaji prevzal Igor Moška, generálny sekretár STZ ,,Ocenenie za zásluhy o hru". Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského tenisového zväzu.

Moška sa na významnom poste viac ako 20 rokov venuje rozvoju tenisu na Slovensku. Rovnaké ocenenie udelila ITF aj veľkým tenisovým osobnostiam - Gruzíncovi Alexovi Metrevelimu či Bieloruske Nataše Zverevovej.

Igor Moška
Foto: TASR/Michal Svítokžreb svetovej skupiny:

Nemecko - Francúzsko

Veľká Británia - USA

ČR - Austrália

Kazachstan - Taliansko

Argentína - Brazília

Srbsko - Chorvátsko

Kanada - Japonsko

Belgicko - Švajčiarsko