< sekcia Tenis

Schmiedlová nedala Škamlovej šancu, vo finále aj Horanský

Na archívnej snímke tenistka Anna Karolína Schmiedlová. Foto: TASR

O titul zabojuje v nedeľu proti úspešnej zo zápasu Eszter Mériová - Rebecca Šramková.

Žilina 1. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila suverénne do finále dvojhry na turnaji v Žiline. V sobotnom stretnutí semifinále oplatila Chantal Škamlovej finálovú prehru z Piešťan a zvíťazila hladko 6:0, 6:0. O titul zabojuje v nedeľu proti Rebecce Šramkovej, ktorá si poradila s Eszter Mériovou 6:1, 1:6, 6:1.

Schmiedlová sa poučila z minulotýždňového zápasu v Piešťanoch a už od úvodu duelu diktovala tempo hry. "Našťastie som lepšie chytila začiatok. Keď som viedla, už som bola pokojnejšia a dovolila som si viac. Na začiatku som bola nervóznejšia, pretože som chcela naozaj vyhrať, ale potom som už hrala odvážnejšie. Po Piešťanoch som sa trochu obávala, ale dokázala som si, že som dobrá hráčka," povedala Schmiedlová pre web stz.sk.

V druhom semifinále začala lepšie dvojka podujatia Šramková. Hoci stratila prvé podanie, vo zvyšku setu už nepustila súperku k ničomu a vyhrala ho 6:1. V druhej časti hry však Mériová zabojovala, prišla iba o jediný servis a po víťazstve 6:1 vyrovnala stav zápasu. V rozhodujúcom dejstve však opäť dominovala Šramková, prelomila úvodné dve podania Mériovej a dostala sa do komfortného vedenia 5:0, ktoré napokon pretavila do celkového triumfu.

Slovenský tenista Filip Horanský postúpil do finále na turnaji v Žiline. V sobotnom prvom semifinále zdolal Tomáša Líšku 6:4, 6:4. V súboji o titul sa v nedeľu stretne s piatym nasadeným Lukášom Kleinom. Líder celkového hodnotenia PTT vyradil v druhom semifinále turnajovú jednotku Andreja Martina 7:6 (2), 4:6, 6:3.

Horanský nezačal duel dobre a postupne prehrával 2:4. Potom však prelomil podanie súpera a napokon otočil na 6:4. V druhej časti sa poučil a hneď v úvodnom geme brejkol Líšku. Za stavu 5:1 poľavil a nechal Líšku znížiť na 4:5. Horanský však nedopustil zbytočnú dramatizáciu a na dvakrát premenil mečbal.

"V prvom rade som rád, že som vyhral, nebolo to jednoduché. Na začiatku som bol trošku nervózny a neletelo mi to tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Som rád, že som sa postupne rozohral. Škoda záver, tam som bol trochu nervózny, to by sa mi nemalo stávať. Ale som rád, že to dobre dopadlo," povedal Horanský na webe stz.sk.

Klein sa prebojoval už do svojho štvrtého finále v rámci série PTT. Doterajšie tri účasti dokázal pretaviť v zisk dvoch titulov. "Bol to veľmi náročný zápas na koncentráciu. Kurt bol trochu mäkší, Andrejovi to vyhovovalo. Mal som trochu problémy sústrediť sa, aby som nerobil lacné chyby a priveľa neriskoval," uviedol zverenec českého trénera Tomáša Krupu.

ženy - dvojhra - semifinále:

Rebecca Šramková (SR-2) - Eszter Mériová (SR-8) 6:1, 1:6, 6:1

Anna Karolína Schmiedlová (SR-1) - Chantal Škamlová (SR-3) 6:0, 6:0


muži - dvojhra - semifinále:

Lukáš Klein (SR-5) - Andrej Martin (SR-1) 7:6 (2), 4:6, 6:3,

Filip Horanský (SR-3) - Tomáš Líška (SR-6) 6:4, 6:4