< sekcia Tenis

Slovenská tenistka Schmiedlová sa stala víťazkou turnaja v Žiline

Na snímke slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, archívna snímka Foto: TASR - Martin Baumann

Ako prvá nasadená zdolala v nedeľnom finále dvojku podujatia Rebeccu Šramkovú 6:2, 6:3 a v predstihu sa stala celkovou víťazkou päťdielnej série Peugeot Tennis Tour.

Žilina 2. augusta (TASR) - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová triumfovala vo dvojhre na turnaji v Žiline. Ako prvá nasadená zdolala v nedeľnom finále dvojku podujatia Rebeccu Šramkovú 6:2, 6:3 a v predstihu sa stala celkovou víťazkou päťdielnej série Peugeot Tennis Tour.Pre Schmiedlovú je to druhý titul z PTT, ktorá vyvrcholí koncom augusta v Prešove. V júli zvíťazila na Privatbanka Open na antuke Slávie STU Bratislava. Na Piešťany Ladies Open bola zverenka trénera Petra Hubera vo finále. Počas štyroch turnajov nazbierala 60 bodov a pred prenasledovateľkami má nedostižný náskok.

"Som spokojná s tým, ako som hrala. Výsledok bol jednoznačný, ale nebolo to také ľahké. Rebecca je dobrá hráčka a jej hra mne nevyhovuje. Ale hrala som uvoľnene, lebo som bola spokojná aj s účasťou vo finále," uviedla po zápase víťazka.

Šramková sa počas zápasu nechala ošetriť, zranenie jej robilo problémy počas celého turnaja. "Bolo vidieť, že Kaja má odohratých viac zápasov, ja som sa okrem toho na turnaji trápila so zranením." Neúspešnú finalistku viedol po prvý raz nový tréner Michal Mertiňák, bývalý slovenský daviscupový reprezentant. "Je to pre mňa novinka, je to čerstvé. Odzrkadlí sa to až po pár mesiacoch."finále dvojhry žien:Anna Karolína Schmiedlová (SR-1) - Rebecca Šramková (SR-2) 6:2, 6:3