< sekcia Tenis

Djokoviča skritizoval už aj Murray

Britský tenista Andy Murray, archívne foto. Foto: TASR/AP

Viktor Troicki je už tretím hráčom, ktorý sa predstavil na Adria Cup v Belehrade a Zadare a nakazil sa. Pozitívne nálezy mali aj dvaja tréneri.

Londýn 23. júna (TASR) – Aj britský tenista Andy Murray sa pripojil do radu kritikov Novaka Djokoviča, na ktorého exhibičnej sérii Adria Tour v Srbsku a Chorvátsku mali traja hráči pozitívne testy na koronavírus.

„Vždy som mal s Novakom dobré vzťahy. Ale to, čo sa teraz stalo, nevytvára dobrý dojem. Je dôležité, aby špičkoví hráči išli v tejto dobe príkladom, a aby ukázali, že to treba brať vážne. Treba si uvedomiť, že sú tu pravidlá, ktoré treba dodržiavať. Dúfam, že si z tohto vezmeme ponaučenie, pretože by sa ATP Tour nemohla vrátiť späť, ak by každý týždeň boli problémy s infikovanými hráčmi," citoval bývalú svetovú jednotku denník The Times.

Srb Viktor Troicki je po Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi a Chorvátovi Bornovi Čoričovi už tretím hráčom, ktorý sa predstavil na Adria Cup v Belehrade a Zadare a nakazil sa. Pozitívne nálezy mali aj dvaja tréneri.