< sekcia Tenis

Halepová dokonale otočila finálový duel proti Jankovičovej

Simona Halepová. Foto: TASR/AP

Kalifornské finále ponúklo veľa pekných výmen a trojsetovú tenisovú bitku.

Indian Wells 22. marca (TASR) - Rumunská tenistka Simona Halepová sa premiérovo stala víťazkou dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells. V nedeľňajšom finále zdolala za 160 minút Srbku Jelenu Jankovičovú v troch setoch 2:6, 7:5, 6:4.

Úvod Halepovej príliš nevyšiel, za stavu 2:1 prebrala opraty jej súperka, ktorá napokon získala prvý set pre seba. Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanú partiu a Jankovičová bola na dobrej ceste k celkovému triumfu, keď viedla už 5:4. Rumunka sa však zmobilizovala a nepriaznivý stav otočila. V treťom dejstve mala o čosi navrch takisto Halepová, ktorá premenila hneď prvý mečbal a mohla sa tešiť z tretieho tohtoročného titulu. Vzájomnú bilanciu s Jankovičovou tak upravila už na 4:1. Víťazka si z Indian Wells odnesie 900.400 dolárov, zdolaná finalistka 439.420 USD.