< sekcia Tenis

Kližan postúpil do 2. kola turnaja v Šanghaji, čaká ho Ferrer

Slovenský tenista Martin Kližan sa pred pár dňami tešil po výhre nad Španielom Rafaelom Nadalom vo štvrťfinále mužskej dvojhry na tenisovom turnaji ATP v Pekingu 3. októbra 2014. Foto: TASR/AP

Semifinalista minulotýždňového podujatia v Pekingu si v úvodnom kole poradil s austrálskym kvalifikantom Samom Grothom

Šanghaj 7. októbra (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa prebojoval do druhého kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v čínskom Šanghaji. Semifinalista minulotýždňového podujatia v Pekingu si v úvodnom kole poradil s austrálskym kvalifikantom Samom Grothom za 69 minút v dvoch setoch 7:6 (1), 6:3. Jeho ďalším súperom bude v stredu piaty nasadený Španiel David Ferrer, pôjde o prvý vzájomný zápas.

V prvom sete si Kližan i Groth suverénnym spôsobom vyhrávali svoje podania a tak na rad prišiel tajbrejk, v ktorom dominoval najlepší slovenský singlista. V druhom dejstve si zverenec českého trénera Martina Damma po rýchlom brejku vybudoval náskok 3:0 a zápas s prehľadom dotiahol do úspešného konca. Kližan má v Šanghaji už istú prémiu 27.435 USD a 45 bodov do svetového rebríčka ATP Entry.