< sekcia Tenis

Kužmová prehrala vo štvrťfinále turnaja WTA v Prahe s Martincovou

Slovenská tenistka Viktória Kužmová odvracia úder Češky Kristýny Plíškovej v zápase 1. kola ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži v pondelok 28. septembra 2020. Foto: TASR/AP

V piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry bola nad jej sily ôsma nasadená domáca hráčka Tereza Martincová, ktorej za 68 minút podľahla 2:6, 2:6.

Praha 16. júla (TASR) - Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa na turnaji WTA v Prahe neprebojovala do semifinále. V piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry bola nad jej sily ôsma nasadená domáca hráčka Tereza Martincová, ktorej za 68 minút podľahla 2:6, 2:6.

Stopäťdesiatašiesta hráča rebríčka WTA v prvom sete až trikrát stratila vlastné podanie a prehrala ho 2:6. Do druhého vstúpila lepšie, viedla 2:0, no následne súperka získala šesť hier za sebou a triumfovala 6:2.